Main Menu
User Menu

Útočná minovací peruť 13 [1956-1959]

Attack Mining Squadron 13 "Batmen" / VA(HM)-13

     
Název:
Name:
Útočná minovací peruť 13
Originální název:
Original Name:
Attack Mining Squadron 13
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1956
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 24
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1959
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 24
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1956-01.07.1959 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.07.1956-15.02.1959 ?, NAAS Chincoteague
15.02.1959-01.07.1959 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
01.07.1956-DD.12.1957 Rau, Robert E. (Commander)
DD.12.1957-10.12.1958 Rief, C. F. (Commander)
10.12.1958-01.07.1959 Wooten, Robert J. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1956-DD.MM.RRRR P2V-6M
DD.03.1957-01.07.1959 Lockheed P2V-5F Neptune
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL CZ: https://www.valka.cz/Utocna-minovaci-perut-13-1956-1959-t207763#588392Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Attack-Mining-Squadron-13-Batmen-VA-HM-13-t207763#588392Version : 0
MOD