Main Menu
User Menu

Úřad vojenského přidělence v Paříži [1921-1939]

Office of Military Attaché in Paris


REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ ÚŘAD VOJENSKÉHO PŘIDĚLENCE V PAŘÍŽI
Datum vzniku 01.12.1921
Předchůdce Úřad vojenské mise v Paříži
Datum zániku 03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 12.1921-06.1922 Hlavní štáb branné moci
06.1922-01.1927 Zahraniční oddělení presidia ministerstva
01.1927-09.1938 Hlavní štáb brané moci
09.1938-10.1938 Štáb hlavního velitelství
10.1938-03.1939 Hlavní štáb branné moci
Dislokace 12.1921-03.1939 Paříž
Vojenští přidělenci 12.1921-05.1925 Bláha, Silvestr
05.1925-01.1929 Klecanda, Vladimír
01.1929-09.1931 Drgač, Šimon
09.1931-11.1931 neobsazeno
11.1931-09.1935 Vltavský, Zdeněk
09.1935-03.1939 Kalina, Václav
Oblast působnosti 12.1921-03.1939 Belgické království
12.1921-03.1939 Francouzská republika
06.1922-06.1924 Spojené království Velké Británie a Severního Irska
08.1932-10.1936 Spojené království Velké Británie a Severního Irska
07.1936-03.1939 Španělská republika
12.1921-10.1937 Švýcarské spříseženstvo
Prameny
Literatura Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Urad-vojenskeho-pridelence-v-Parizi-1921-1939-t46208#289192Verze : 1
MOD