Main Menu
User Menu

Saigó, Džúgo

Jugo Saigo / 西郷従吾

     
Příjmení:
Surname:
Saigó
Jméno:
Given Name:
Džúgo
Jméno v originále:
Original Name:
西郷従吾 / さいごう・じゅうご
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
19.05.1903 Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
14.06.1980 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/西郷従吾
URL : https://www.valka.cz/Saigo-Dzugo-t187775#545905Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Saigó
Jméno:
Given Name:
Džúgo
Jméno v originále:
Original Name:
西郷従吾 / さいごう・じゅうご
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-18.07.1924 Vojenská akadémia
13.12.1929-29.11.1932 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.10.1924 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.03.1938 major
DD.08.1940 podplukovník
01.03.1944 plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1940-14.02.1941 Velitel : Německé družstvo 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
02.08.1943-15.10.1943 Velitel : Německé družstvo 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
25.10.1924-DD.MM.RRRR 1. peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu štábu
DD.08.1935-DD.MM.RRRR cesta po Nemecku
DD.06.1936-DD.MM.RRRR Východopruský peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR vojenský atašé v Rakúsku
DD.11.1939-DD.MM.RRRR štábny dôstojník, Gardová zmiešaná brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR štábny dôstojník 21. armády
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR štábny dôstojník Juhočínska obastná armáda
DD.08.1940-14.02.1941 náčelník Německého družstva 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
14.02.1941-DD.11.1942 pridelený k Kancelárii vojenskej služby Ministerstva Armády (cesta po Nemecku)
DD.11.1942-01.02.1943 pridelený k Imperiálnemu hlavnému velitelstvu
01.02.1943-02.08.1943 oddelenie 16. divízie Imperiálne hlavné velitelstvo?
02.08.1943-15.10.1943 náčelník Německého družstva 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.10.1943-10.01.1944 pridelený k Generálnemu štábu
10.01.1944-22.03.1944 štábny dôstojník Južnej armády
22.03.1944-20.01.1945 štábny dôstojník Burmská oblastná armáda (náčelník politických záležitostí)
20.01.1945-09.03.1945 náčelník 2. sekcie 23. armády
09.03.1945-DD.09.1945 starší štábny dôstojník 20. armády
DD.11.1945-DD.MM.RRRR Demobilisovaný
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/西郷従吾
URL : https://www.valka.cz/Saigo-Dzugo-t187775#545910Verze : 1
MOD