Main Menu
User Menu

Revolvery Flobert. Máte zkušenost?

Diskuse
Ahoj. Mám dotaz ohledně těchto zbraní. Zajímalo by mě, jestli má smysl si ji pořizovat. Nemám totiž zbroják,ale hledám něco, co by mi dodalo co nejreálnější pocit ze střelby. Prozatím jsem měl jen vzduchovkovou (bombičkovou) pistoli Gammo a to tedy nic moc, ale i tak si to mě a mou přítelkyni získalo a chtěli bychom nějakou lepší "hračku". Hodně se mi líbí 4"revolver od Alfa-proj https://www.alfa-proj.cz/ ,který je i cenově v pohodě.Zkoušel jsem si "potěžkat i 6" verzi, ale to už přece jen trochu "přepadává" v ruce. Zatím taky vím, že verze na 6 mm ME-Flobert se mi nelíbí, mají totiž "hybridní" bubínek kvůli zabránění nabití malorážkovými naboji (nebo tak něco - nejsem odborník). Co však nevím , je skutečný prožitek střelby - v obchodě si z toho prostě nezastřílím Smile. Samozřejmě nečekám žádný kanon, ale asi by mě zklamalo, kdyby to vydávalo jen nějaké pifnutí a střela by šla obloučkem dolů. Proto prosím někoho kdo zná (má) o sdělení co možná nejbližšího popisu vlastností této zbraně.
takže mé dotazy:


1- dá se tím střílet ? není to jen hračka beze smyslu ? (očekával bych přesnost alespoň na 10m a přiměřeně reálný zvuk, kopnutí ? atd.)
- případně co byste doporučili jako nejlepší "bezezbrojákovou" alternativu?


2- je lepším výrobcem Alfa-proj, nebo Kora Brno ? (někde jsem četl, že Kora se po čase "zkroutí")


3- jak je to se střelivem - dá se někde sehnat i za méně než 1Kč / ks ?


4- má to smysl považovat případně i za zbraň na obranu ? Nebo by to utočníka jen víc "nasralo" ? (existují náboje s pepřem- ale nevim nevim)


Mockrát díky a doufám, že se něco dozvím.
Pěkný den
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#123851Verze : 0
odkaz neklapl, takže pro upřesnění - ten můj vyvolený by byl model 441 uprava nikl. Pokud má někdo přesně ten, tím lépe Smile


Díky
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#123852Verze : 0
Zjištoval jsem si jak na tom je flobertka výkoností jako volně prodejná střená zbrań. Má menší energii než vzduchovka střední třídy. Takže na obranu pouze jako házedlo. Doporučil bych koupit na blešáku ve Vysočanech starší vzduchovku . Dříve byly ve střelnicích s osmihranou hlavní a ty se prý dají předělat na malorážku.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#127633Verze : 0
Přátelé, nevím, jak jste na tom věkově, že se sháníte po "bezpapírových" železech. Když se podíváte na charakteristiku nábojů Flobert, dozvíte se, že mají běžně energii kolem 30 J. Abyste mohli mít zbraň bez ZP, muselo se přikročit k takové úpravě zbraně, která tuto energii sníží pod požadovaných 7,5 J. Z řečeného (nehledě na kecy výrobce a prodejce) vyplývá, že je to flusbrok.
Jak je to s přesností (unikne pokaždé přesně tolik plynů, aby byly balistické křivky jednotlivých výstřelů aspoň přibližně srovnatelné?) si neodvažuji typovat, ale myslím, že na vzduchovku to nemá.
Nenašel jsem ceník nábojů, pro které jsou pro ty plivátka konstruovány (nejde o 4 mm Flobert), ale myslím, že pod 3 Kč/kus nebudou.
Úvahy o použití na obranu jsou úsměvné - ano, hodit vpřed.
Uskutečnění návrhu na přestavbu vzduchovky na tzv. "poplbrok" - tedy brok, vsunutý před poplašnou patronku (někteří potencionální sebevrazi to zkoušeli i s nábojem do nastřelovačky Shocked) by mohlo mít za následek jednak nepříjemné (z)povídání na policii - může jít o tr. čin, jednak je to o ústa.


Nemáte-li šanci udělat si zbroják a přesto chcete zažít požitek ze střelby, doporučuji perkusní pistoli, nebo pušku - do 2 ran je to bez ZP, na revolver už je nutný. Při dodržení běžných pravidel nabíjení je to zbraň přesná, pocit výstřelu je nefalšovaný a rána jak z děla!
A na běžné střílení je vzduchovka vynikající - nepodceňovat, je to olympijská disciplina! A takový běžící terč na 10 m je makačka jak hrom!
Shrnuji: na střílení vzduchovku, na bouchání perkusku. Flobertky nebrat, poplbroky nevyrábět!
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#128342Verze : 0
Vrele doporucuji tu Flobertku, mel sem ji a strilelo se z ni dosti dobre. Je to lepsi nez vzduchovka i kdyz ten buben nic moc, ale zkus na utociciho psa vystelit treba pet ran ze vzduchovky Surprised) max jednou dvakrat.
A doporucuji model s 4"(Lepsi na noseni) nebo 6" ale rozdil v presnosti moc neni. Ta flobertka je vcelku presna par desitek sem na tech patnact metru dal do malorazkoveho terce.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#129644Verze : 0
Flobert náboj na obranu je naprostý nesmysl.
S ohledem na zmíněné 4 body prvního příspěvku doporučuji zařídit si zbrojní průkaz = máte téměř neomezené možnosti volby.


Perkusní zbraň jako sportovní je dobrá volba. Na střelnici v Sedlci běžně střílí partička lidí z perkusních pistolí na 25 m s výsledky, které muže závidět lecjaký střelec z "moderní" zbraně.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#134974Verze : 0
Aby si to někdo špatně nevykládal, nebo pro upřesnění.


Dosud jsem měl jen bombičkovou vzduchovku Gamo. A na moje účely jsem s ní byl naprosto spokojen ! Spokojenost vyprchala společně s první vyprchanou bombičkou - jinými slovy, špatně těsní čep na bombičku a po opravě a asi 100 vystřelených bročcích to dělá zase Sad (dva tisíce za zmetek v pr***)
Takže jsem se poohlížel po něčem obdobném a v této kategorii se mi zalíbily právě Floberty. Když jsem ho pak mohl vzít v obchodě do ruky, tak mě nadchl, je to prostě pocit, jako držet skutečnou zbraň. Nemám v ůmyslu nikdy na nikoho střílet - dotaz na sebeobrannou funkci tohohle šidítka byl spíš proto, abych se utvrdil, že je to nesmysl Wink


Prostě si myslím, že na to, abych vzal o víkendu manželku a šli jsme na pole odbouchnout pár plechovek, by měla tato zbraň bohatě stačit - a upřímě nechce se mi kvůli takovémuhle užívání vrážet tisícovku (nebo buh vi kolik vlastně) do zbrojáku - protože v těch nábojích do floberta to vychází tak na dva roky zásob munice Very Happy


Na druhou stranu se mi zase moc nelíbí ta cena - protože utratit z plezíru pět tisíc za "hračku" už není prkotina a proto mě napadlo obrátit se sem, abych nebyl po nákupu více zklamaný než uspokojený. Idea


Díky
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#135120Verze : 0
Ona Flobertka je od počátku konstruovaná jako zbraň na "sportovní", nebo spíše zábavnou, střelbu. Její malý výkon umožňuje právě použití i v místnosti. původně se užívala ke střelbě právě tímto způsobem. Později ji nahradily vzduchovky, ale osobně mi flobertka vyhovuje víc, nejsou v ní velké pohyblivé hmoty (jako u laciných vzduchovek) a cenově je příznivější než ty dražší (a vymakanější), pokud se neuvažuje sebeobrana je to na zábavnou střelbu myslím dobrá volba.
Pro obranu bych asi zvolil perkusi, ideálně repliku dvouhlavňového derringeru. Důvodů je poměrně dost Smile ale rozebírat je zde je asi zbytečné.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#135122Verze : 0
Na sestřelování plechovek do 10 m by náboj flobert ráže 4 lépe 6 mm stačit měl. Každopádně provoz nebude "zadarmo" - při cenách od 1,40 Kč/kus po 2,8 (vyjímečně i více).


Co se týče zbraně tak pro rekreační střelbu je revolver od Alfa-proj určitě dobrou zbraní. Měl jsem možnost vyzkoušet jejich revolver ráže .357 mag a dílenské zpracování bylo velmi dobré. Tudíž usuzuji že i flobertky by se neměly příliš lišit.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#135124Verze : 0
Neberte to prosím ako provokáciu zbrojneho zákona, ale len ako vínimku v praxi.
Ďakujem.


Mám dlhú revolverovú flobertku ( pušku ) ale mám aj "šťastie" na fakt veľké potkany.
Zaujímalo by ma, či by som mohol flobertový naboj doplniť o sferický bezdymný prach.
Zaujíma ma najme, či to nebude mať negatívny vplyv na hlaveň ( jej deformácia ) alebo či to nebude mať negatívny vplyv na výstrel ( strhnutie vytvoreného závitu strely )
______________________________


Či by mohlo zmierniť namáhanie hlavne, nasunutie vysústruženeho, vystruženého a nalisovaneho, hrubosteneho OCEĽOVEHO alebo DURALOVEHO valca NA HLAVEŇ.


ďakujem za pochopenie a prípadné odpovede.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232210Verze : 0
dle mých mladických zkušeností kdy jsem bydlel vedle sběrny papíru i na velké potkany stačí obyčejná vzduchovka (tedy i flobertka s normálním nábojem) . pokud ti jde o jejich likvidaci stačí ho i zranit (je to sice nemyslivecké, ale ostatní ho obvykle zabijí a sežerou).
Pokud slož v náboji něčím doplníš, nebude to zřejmě mít vliv na hlaveň, pokud je z normálního materiálu (tedy oceli), hlavně flobertek jsou obecně předimenzovány, pokud bys ji chtěl zesílit nasunutím jiné trubky muselo by to být velmi těsně, tedy nejlépe "za tepla" podobně jako se to dělalo u starších kanonů (vnější trubka se nahřeje a nasune se na vnitřní, po vychladnutí se stahne a drží, čímž zároveň zpevní vnitřní) zpevnění je důležité přečdevším v oblasti komory (u revolverové zbraně je to poněkud složitější Smile ) protože největší tlak je právě v prvníé chvíli a postupně klesá (to je i důvod proč byla děla vyztužena právě tam a ne u ústí)
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232215Verze : 0
Taktiež som myslel na ohriatie valca a ochladenie hlavne - preto aj vystruženie valca.


Najnovšie pokukujem po tejto :
www.gunshop.cz


Sám som zvedavý ako zbraň na takúto úpravu zareaguje.
Pokiaľ je valec/bubon dostatočne predimenzovaný tak asi vydrží ale určite sa zvýši množstvo spalín unikajúcich cez medzeru medzi valcom a hlavňou, čo by nemal byť až taký problém, snáď jediný.


Starosť mi robí, že ide o rám s ľahkej zliatiny.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232271Verze : 0
pokud je válec a hlaveň z oceli asi problém nevznikne, ale myslím že některé flobertky mají uměle zvětšenou mezeru mezi válcem a hlavní aby dosáhly předepsané hodnoty umožňujícím prodej bez zbrojáku. Pokud vím v rámu jsou vložky z oceli a namáhání výstřelem by se nemělo zas tak zvýšit (poku náboj nenasypeš plný Smile ) Ale osobně bych asi vystačil s běžným nábojem flobert 6 mm.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232275Verze : 0
Já se nestačím divit! Běžný náboj Flobert má tak velký výkon, že se výrobce sakra nadře, aby snížil výkon zbraně, prodávané bez ZP, na požadovaných 7,5 J.
Běžně prodávaná vzduchovka má pro info možný a dovolený výkon až 16 J, jak by ses dozvěděl na fóru gunshopu - je tam několik témat o zvyšování výkonu vzduchovky. To, o co se chceš pokusit je nejen riskantní, ale drahé a hlavně nedovolené - a tedy trestné.
Nepochopím, proč si nepořídíš třeba Hatsana, nebo nevytuníš něco jiného na požadovaný výkon - nejlépe asi v ráži 5,5mm - díky váze diaboly (broku) je výkon v principu daleko přes 10 J.
Na střílení "s pěknou ránou" bych si pak pořídil něco v perkusu - jedno, nebo dvouranného, to je taky bez zbrojáku.
Výkon a přesnost prodávaných replik (až se to naučíš nabíjet) jsou na úrovni dobrých moderních zbraní.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232282Verze : 0
Takže mám nad čím uvažovať - čí doplním zbierku o výkonejšiu vzduchovku alebo plynovku.


Kedysi davno som na jednej výstave zhliadiol plynovku alebo snáď vetrovku s pažbou v tvare rezervoara ( taký aký sa používa pri paintbalkách ) v ráží 5,5 mm.
To nie je to čo je na nej zaujímavé, ako skôr to, že rýchlosť vyletujucej strely dosahuje až stvoky metrov za sekundu.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232381Verze : 0
v ráži .22 jich najdeš spoustu, třeba tady : www.airgundepot.com
a úsťová rychlost (a s tím i energie) je docela značná.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232387Verze : 0
Z hlediska akustického efektu je flobertka asi stejně účinná jak malorážka proto doporučuju sluchátka, ale co se týče precize střelby (střílel jsem ze dvou..z Alfy a jedné německé ..typ si nepamatuju vše v 6mm) tak byť je alfa preciznější..tak se to nedá na 5 m srovnat se vzduchovkou Tex a s plynovkou Tau už vůbec ne....
U pušek je to už jiná...flobertka vyrobená z kadetky mosin 22 LR je srovnatelná co do precise s opakovací vzduchovkou vz 47, ale již se 622 slávií ne...stříleli jsme z ní i na 25 m (to z revolveru s 4" nedá, to se ani do terče 50/20 netrefíš) ale precize nic moc.. to grand (22 LR) ládovaný nábojema 6mm flobert je na 25m přesnější..Smile a co se týče historických flobertek s hladkou hlavní...tak to je snad přesnější prak...Smile ,
ale pokud si chcete zastřílet doma za stodolou na plechovky od piva a nejezdit mnoho kilometrů na střelnici tak skvěle doporučuju.. Very Happy . Ale víc jak 5000 ran od slitinového rámu nečekej...
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#232405Verze : 0
Mal som na mysli niečo takéto.
Tento leták mám už niekoľko rokov z výstavy IWA


users.skynet.be


Dokáže dať 300 výstrelov pri usťovej rýchlosti 185 m/s a udajne má rezervu až 275 m/s
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#233079Verze : 0
No, nemůžu si pomoci, tohle je už ale opravdu krok stranou! Když si zadáš heslo "airsoft", najdeš kvanta lidí, kteří se touto "malou válkou" dobře baví, pořádají průzkumy, bitvy atd. To jsme ovšem úplně jinde - s tím se střílí "po sobě" a lehké plastové kuličky mají balistiku dělanou tak, aby na rozumnou vzdálenost neublížily (rychle ztrácejí nesený výkon).
Omlouvám se, posuzoval jsem jen podle fotky a nenapadlo mě, že v tomto tématu bude zmíněna větrovka o více, než dvojnásobně větším výkonu, než je povolen (16 J). Pokud jsem dobře porozuměl textu, jde o ráži 0,25", tedy 6,35 mm, čímž se ozřejmuje váha diaboly 1,8 g - normální 5,5 mm má kolem 1 g).
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#233103Verze : 0
Táto zbraň ale striela projektily hmotnosti 1,8 gramu.
Prepáč, ale čo to má spoločné s airsoftom.


Ano bavíme sa síce o flobertkách, ale predchádzajuci príspevok bol len rozvinutím debaty rozdielu medzi učinosťou flobertiek a vzduchoviek/plynoviek.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#233117Verze : 0
..a já si naivně myslel že se vede debata o něčem co udělá ránu a není na to potřeba zbroják a schválená střelnice....protože větrovky nad 16 J jsou na tom stejně asi jako malorážky....alespoň dle práva....
..protože když už mám zbroják a musím s tím na střelnici tak pak si mohu fakt už klidně koupit 858...Smile
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#233269Verze : 0

Citace - B.M.A :

Táto zbraň ale striela projektily hmotnosti 1,8 gramu.

Ale rychlost je podle toho letáku 185m/s, takže budeme počítat
E = (m*v2)/2
E=(0,0018*185*185)/2 = 30,8 J


Pro vzduchovky/větrovky je zákonem povolených 16J pro kategorii D (od 18-ti let bez zbrojáku), takže smůla, na tuhle větrovku potřebuješ zbroják.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#233392Verze : 0
Ale nastaviť možno až 275 m/s, takže ti vyjde nejakých 68 Joulov a to je už slušná hodnota.
Klikni na horný obrázok - ukážú sa ti zväčene podrobné hodnoty.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#233462Verze : 0
Pokusím se být stručný .


4 mm flobert = tichá rána / přesnost do 10 metrů / dostřel cca 300 metrů / na sebeobranu prakticky nepoužitelné


6 mm flobert = tichá rána / přesnost do 10 metrů / dostřel cca 350 metrů / na obranu prakticky nepoužitelné


Perkusní puška např ráže 44 = velká rána / přesnost - čtverec 100 x 100 cm se dá zasáhnout na 900 metrů / dostřel cca 2 km / na sebeobranu těžkopádné , nedá se skladovat nabitá , případný zásah organismu je však devastující a překonává leckteré moderní zbraně


Perkusní brokovnice = veká rána / přesnost cca 40 m ( podle průměru broků ) / dostřel cca 300 m / na obranu těžkopádné . Platí to samé co o pušce .


Perkusní pistole = velká rána / dostřel cca 700 až 1 500 metrů / přesnost na padesát metrů plně srovnatelná s pistolemi
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#239056Verze : 0

Citace - pistolnik :

Pokusím se být stručný .


4 mm flobert = tichá rána / přesnost do 10 metrů / dostřel cca 300 metrů / na sebeobranu prakticky nepoužitelné


6 mm flobert = tichá rána / přesnost do 10 metrů / dostřel cca 350 metrů / na obranu prakticky nepoužitelnéDobrý den, já tak nějak uvažuji nad koupí flobrtky... pročetl jsem si co o ní píšete, je mi jaasné, že to není zbrań, ale hračka. Taky to za tím účelem chci Smile a tak se chci na pár věcí zeptat:
1. chápu to dobře, že si s tímhle můžu střílet relativně kdekoliv? (kde nikoho neohrozim -jako že doma za stodolou...)
2. Je omezená na pod 7,5J a jestli dobře chápu, jedná se o dopadovou energii, takže neměla by 4mm střílet dál a přesněji (?), než 6mm? -Protože má přece nižší hmotnost + dejmetomu i zanedbatelně menší odpor... Mě moje logika navádí k tomu, že by tedy měla mít za stejných podmínek i (teoretickou) větší průraznost... ??? -to je vlastně asi blbost-tady je v neprospěch zase ta nižší hmotnost -ale zase by měla být větší rychost, ne? Fakt v tomhle plavu... Sad
Prakticky je to asi bez rozdílu, ale když mám v téhle kategorii tuto minimální možnost volby, tak se ptám...
(Jo a prosím, co sem napsal je proložené otazníky, tak to taky tak neberte, že bych chtěl začínat nějaký flame... Very Happy Fakt nevím.)
A je mi jasné, že mi (pokud někdo odpoví) napíše, ať si koupím raději vzduchovku Very Happy, tak flobertku chci pro to, že už dloho přemýšlím nad ZP, tak si říkám, že si na flobertce snáž vyzkouším, na kolik mě můj nový zamýšlený koníček chytne...
Děkuji za odpovědi.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#283426Verze : 0
Měl jsem nachlup stejné úvahy a dnes jsem už rád, že jsem se na flobertku vyprd. Kamarád neodolal, pořídil si Koru a po měsíci ji prodal. Shrnuto sečteno: zbytečný kravál při střelbě (láká sousedy zjišťovat po čem jim nic není), nepřesné (max tak na plechovky na 5m), v neposlední řadě zbytečně drahá munice, síla celkem slušná (plechový kyblík prostřelí). Nepřesnost bude způsobená asi tím, že co kus, to trošku jiná energie a navíc ty hlavně asi nebudou vyráběny tak pečlivě jako u ostrých zbraní. Po těchto zkušenostech jsem koupil jednu moc hezky vypadající čínskou vzduchovku a taky jsem ji po čase znechuceně prodal, nedala se zastřílet. Nakonec jsem koupil za 1000,- Kč obstarožní Slavii 631 z druhé ruky a ta mě naprosto chytla, střílí parádně přesně a po přikoupení diopteru až prakticky nuda s tím střílet, protože na 10-15m co s kámošema střílíme trefuju i špagát, na který věšíme cíle. Na to si ale asi každý musí přijít sám, že klasika ač třeba designově nic moc je holt nenahraditelná Smile Pokud uvažuleš o ZP, tak do toho jdi radši rovnou. Za ušetřený peníz na flobertce budeš mít ZP a munici na opravdové střílení.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#292036Verze : 0
Taky mám slaviu 631(model 77 de lux) s dalekohledem a nemůžu si stěžovat. Na deset metru střílíme na malorážkový nábojnice.......
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#292391Verze : 0
náboj 6mm flobert vystřelený z klaické Flobertovy pistole s hladkou hlavní prostřelí 1cm silné prkno z měkkého dřeva. U revolveru to bude asi o něco slabší nebot je tam unik plynů mezi válcem a hlavní
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#297250Verze : 0
Ne proto, že je to revolver, ale proto, že aby se to mohlo prodávat bez ZP, jsou tam úmyslně zvětšeny vůle, válec je upraven tak, aby většina tlaku unikla. Původně byla stanovena hranice 10 J (a to už výrobci brečeli), ale pak ji snížili až na současných 7,5 J.
NEBRAT !
Mimochodem, nepodceňujte tyto "malé náboje". Někteří dobráci nabíjejí do zbraní, komorovaných na náboj LR tyto "ptáčnice", nebo "Shortky" a pak brečí, že mají "vypálenou" komoru. Nikoli, holoubci! VYDUTOU ji máte!
K podobnému, ale značně nebezpečnějšímu vydutí, až destrukci zbraně může dojít u revolverů 357, z nichž jsou stříleny kratší náboje 38 Spl.
URL : https://www.valka.cz/Revolvery-Flobert-Mate-zkusenost-t34019#297705Verze : 0