Main Menu
User Menu

Pravidla pro psaní do sekce - SYSTÉMY PRO PROTIPONORKOVÝ BOJ

Sem vkládejte příspěvky obsahující údaje a fotografie systémů, které jsou primárně určeny na boj proti ponorkám a podhladinovým jednotkám. Patří sem i systémy řízení palby, sonary a jim podobné aktivní i pasivní detekční systémy, vrhače a další související zařízení.Hlubinné nálože
Sem vkládejte příspěvky obsahující údaje a fotografie hlubinných náloží volně svrhávaných přes záď nebo bok lodi, jejich skluzy a další související zařízení


Konvence zápisu
stát – název (podrobnější popis)
USA – Mk.6 (hlubinná nálož)


Vrhače a nosiče protiponorkových zbraníSem vkládejte příspěvky obsahující údaje a fotografie hlubinných náloží a dalších protiponorkových zbraní vystřelovaných jednotlivě nebo salvou přes příď, záď nebo bok lodi, případně vybavených přídavným reaktivním pohonem. Patří sem i jejich vrhače, nabíjecí a zaměřovací systémy (pokud jsou organickou součástí zbraně) a další související zařízení.


POZOR! Sem patří prostředky pro dopravu náloží a torppéd primárně určených na protiponorkový boj tady systémy Asroc apod.


Konvence zápisu
stát – název (podrobnější popis)
GB – Hedgehod (vrhač hlubiných náloží)


U prostředků bývalé VS uvádějte v závorce i NATO kódy


Pravidla pro sekci systémy pro detekci cílů a řízení palby


Sem vkládejte příspěvky obsahující údaje a fotografie aktivních a pasivních detekčních systémů určených primárně pro vyhledávání ponorek, bez rozdílu principu a umístění (sonar, hydrofony, asdic, vlečené sonary, aktivní, pasivní bóje, magnetometry atd.), centrální systémy řízení palby protiponorkových prostředků.


Konvence zápisu
stát – název (podrobnější popis)
USA – SQS-53 (trupový aktivní sonar)
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-SYSTEMY-PRO-PROTIPONORKOVY-BOJ-t47465#185483Verze : 0
MOD