Main Menu
User Menu

Podklady pro kamufláž a detaily Spitfiru V - TROP

Diskuse
Zdravím všechny ve spolek.
Měl bych takový specifický dotaz (prosbu).
Připravuji RC model Spitfiru V - TROP a sháním podklady pro jeho dokončení a proto mně napadlo obrátit se do pro mně zcela utajené oblasti, jako je plastikové modelářství, kde si myslím, že najdu potřebné informace, jen nevím kde. Proto bych rád požádal vás odborníky o radu, jaké materiály si pořídit, abych v nich našel potřebné informace.


Nejprve bych potřeboval zjistit odstíny barev (čísla odstínů) pro kamufláž, podle kterých bych si nechal namíchat barvy pro můj model. Kamufláž by se mi líbila například na vyobrazení u výrobku dodávaném zdejším internetovým obchodem pod číslem AMD72-201, nebo A_ILD48007, nebo HA09571. Bohužel uvedené výrobky neznám a tak nevím, zda bych v nich našel požadované podklady.


Dále sháním nějaký podklad pro technické popisky a znaky rozmístěné po letadle, ze kterého by byl zřejmý nejen vlastní text, ale i jeho velikost a poloha na letadle.


A v neposlední řadě shání podklad (obrázky, stavebnici, ...), podle kterého bych byl schopen zhotovit vybavení cocpitu (sedačkou počínaje a radiostanicí konče).


Jak jsem již psal jsem v této oblasti laik a proto bych potřeboval radu odborníků ve smyslu .... pořiď stavebnici, monografii, ... XY, tam najdeš barvy a např. popisky a k tomu stavebnici cocpitu XZ. Nebo i jiné odborné rady.


Mnohokráte děkuji všem za podnětné rady.
URL : https://www.valka.cz/Podklady-pro-kamuflaz-a-detaily-Spitfiru-V-TROP-t36634#137763Verze : 0
Nejlepší (a asi i nejlevnější) by bylo sehnat příslušný (myslím že druhý) díl polské monografie od AJ-Press. Na jejich stránkách (https://www.aj-press.com/ml71_euro.htm) jsem ale našel jenom čtvrtý díl.
Monografie, kromě textu, obsahuje výkresy letadla (včetně rozdílů mezi verzemi), fotky i kresby kokpitu, kreslená kamuflážní schémata a spoustu fotek. Vyšlo to i česky a osobně jsem to koupil v knihkupectví za asi 400 Kč.
URL : https://www.valka.cz/Podklady-pro-kamuflaz-a-detaily-Spitfiru-V-TROP-t36634#137776Verze : 0
MOD