Main Menu
User Menu

Panzer IV H4

Diskuse
Zdravím fšechny !
Po pár letech se mi začalo stýskat po modelařině , snad mně moje zručnost neopustila . Z letadel jsem tak nějak skončil u těžký techniky , v podstatě je tohle můj první tank . Vybral sem si Pzkpf IV H4 s přídavným pancířováním 1/35 od Academy . Počítám že bude v období operace Market a Garden .( časem si snad troufnu na Tiger I Michaela Wittmana)
Tak to vypadá že budu potřebovat trochu...ehm dost píchnout . Potřebuju vše : foto ,rady,maskování,insignie,..atd. Například , má někdo z Vás skušenosti s zimmeritem , nebo pásy . Guma mně moc neláká . Na netu jsem pár skromných info sehnal ,ale je toho málo . Díky za jakou koli reakci .
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#39161Verze : 0
Bohužel mam jen perovku bokorysu, ale zkusim se podivat po něčem v archivu. Bokorys typu F a J
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#42613Verze : 0
Snad najdu něco lepšího
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#42616Verze : 0
Díky ,pár věcí jsem si už našel . Pokud chceš pošlu . Přesto díky .Decs
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#42644Verze : 0
Zdravím Cíchy . Minule jsem tě trochu odbyl , abych to drobet napravil tak posílám taky perovku . Jsou to laufy s věží k modelům Pzkpf IV . Snad se ti budou hodit J
Mam trošičku problém s barevným vzorem a maskováním . Černobílé foto je tyto „detaily „ dost skoupé . Rozhraní 44-45 . Díky Díky Díky Decs …… budeš chtít i fofa ?(zdroj Net)
Panzer IV H4 - nepotřebuje komentař - zdroj Net

nepotřebuje komentař - zdroj Net
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#42665Verze : 0
pro představu jedno pěkné foto . (zdroj Net)
Panzer IV H4 - Pzkpf IV ausf. H

Pzkpf IV ausf. H
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#42668Verze : 0
to Decs: koukni se do sekce Tanky právě jsem tam něco hodil
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#42681Verze : 0
Pokud tě nelákají gumové pásy myslím že Academy dělá pásy plastové právě na PzIV , neměly by být moc drahé a asi budou lepší než ta guma. Pokud by sis opravdu chtěl hodně užít tak je samozřejmě dělá Friul ale tam budou stát tak 700-800,- a to mi vzhledem ke kvalitě modelu nepřipadá moc zajímavé. Jinak ten model je okopírovaná stará Tamiya a nepatří k nejlepším. můžeš samozřejmě použít plechy určené pro starou tamiyu (myslím že lepší dělá ABER než Eduard) ale zas ti vyjdou doplňky dráž než model. Myslím že model má hodně úzká pojezdová kolečka (což je asi největší nedostatek.
Na zimmerit je návodů hned několik (naštěstí na Pz. IV je ten co se nejsnáz dělá, buď jde použít leptaný set (mne zatím moc nepřesvědčil) nebo někde doporučovaná krepový papír (podle mne v tomhle měřítku dost hrůza) nebo sehnat odlévanou verzi (dělají se destičky pro jednotlivé stavebnice ale blbě se u nás shání - jinak vypadají dobře) nebo a to považuji v tomhle případě za nejlepší udělat ho sám. Větší dobrodruhové to dělají nahřítým nástrojem (obyčejně šroubovákem) rovnou do stavebnice, je to dost adrenalinový sport, ale nevypadá to špatně když se to povede. My ostatní (pose*ové) Použijeme nějaký dvousložkový tmel, na zdrsněnou plochu ho naneseme v tenké vrstvě (předem rozválená placička) a potom do něj děláme něčím ty správné díry (u tohohle modelu by to asi mohl být nabroušený šroubovák) pak ještě uděláme odprýsknutí po střelách a je hotovo. Mimochodem dělá se to po částech, kdybys to nanesl na celý povrch asi by ti to ztvrdlo než bys to stihl udělat, myslím ten tmel Smile
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#43071Verze : 0
Zdravim Bitaxe Smile
Díky za radu . Guma mě v tomhle případě nesedí . Zařídím se podle tvé rady a dám se do plastových pásů . Vím že Academy není zrovna hi-tech , ale k modelařině jsem se vratil po hodně dlouhé době . Je to takový kompromis že když něco zmrvým tak nebude kolem lítat tolik sprostých slov. Navíc si drobet zasochám Smile
Zimmerit jsem vyřešil podle jednoho návodu z netu . Sklářský tmel nechám pár hodin zavadnout v tenké vrstvě na modelu a poté tvaruji pode vzoru který jsem si vybral . Dělá se to parádně , člověk má čas si s tím vyhrát res. opravit chyby . Kousek jsem udělal s modelářským tmelem, ale výsledek se mi nelíbil . Skl. tmel získal krásné ostré kontury a po přetření barvou …prostě nádhera . Snad se pochlubím až budu hotov . Schválně co na to ostatní .
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#43090Verze : 0
No vida pro mne nový návod, ale sklenářský tmel tvrdne dost dlouho (měsíce) jak to uděláš když na to potřebuješ sahnout? Nemohl bys vyfotit a dát někam fotku toho Zimeritu? Docela by mne to zajímalo jak to vypadá.
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#43124Verze : 0
Shocked Na dukle je jeden kúsok trošku očesaný ale ujde a dosť materiálov vo svidnickom múzeu
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#46334Verze : 0
já jsem si stáhl na Pz.IV publikaci In Action, můžu poskytnout, nebo poslat na nějaké FTP
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#79901Verze : 0
Niečo lepšie na Pz.IV,napr.Spielberger by nebolo ?
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#79904Verze : 0
MOD
Zinerit se dá koupit od eduardu-jsou docela dobrý
Jinak to jde tmalem :
1 udelat svislí rýhy
2 na jednu řadu tmel
3 do ještě nazaschnitého tmelu rýhy(od spodu na horu-myslím)(šroubovákem,skalpelem)
4 udelat dalsí řadu
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#102492Verze : 0
Tak jsem zkoušel udělat zimmerit jenom tak nanečisto.A použil jsem klasickej tmel na dřevo a tam kde byl tmel hustčí se to povedlo , někde se roztekl..Bohužel má velkej rozliv Sad
Panzer IV H4 - Moc se nepovedl , ale je to jenom na zkoušku

Moc se nepovedl , ale je to jenom na zkoušku
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#110908Verze : 0
Chce to tenšiu a rovnomernú vrstvu.Tmely skúšaj rôzne podľa chuti,avšak radšej čisto osvedčené modelárske.
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#110912Verze : 0
MOD
Jo to byl jenom takovej testíček.Dneska jsem byl na ModelBrno a tak sem se nadchnul , že to vyzkouším a nic jinýho sem doma neměl...
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#110914Verze : 0
Včera v Brne na Modelbrnu jsem narazil na zimerit od firmy atack, jsou to tenoučké desky z rezinu (opravdu tenké - tak do 1 mm) vypadá to velmi dobře (aspoň v pytlíku) jediná vada , alespoň z mého pohledu je že byl už připraven pro konkrétní stavebnici (myslím pro Panther), pro sebe bych dal přednost jen samotné desce a tvar si udělal sám, ale vypadalo to lépe než třeba lepty.
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#110942Verze : 0
Tak jsem koupil TAMIYA epoxy putty a myslím , že je to docela dobrá věc na zimmerit a na jiný úpravy.Jediný co bych teda vytkl že se hrozně lepí na ruce ,ale zase to chápu jinak by nedržel na plastu. 8.)
Panzer IV H4 - Ještě je hodně co ladit...

Ještě je hodně co ladit...
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#113317Verze : 0
to fakt nevypadá špatně, stejný je ale i dvousložkový tmel co dělají třeba poláci (tedy krom ceny Smile )
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#113320Verze : 0
Ja tu stavebnici videl dokončenou a mam jen jeden dotaz - jestli se ti povedlo nejak v pohode udelat ten přídavný pancíř kolem veze me prišel neudelatelny!
URL : https://www.valka.cz/Panzer-IV-H4-t12125#116245Verze : 0