Neumím rozpoznat co to je. Mohl by mi s tím někdo pomoct??

Diskuse

Neumím rozpoznat co to je. Mohl by mi s tím někdo pomoct??
Mám zde pár fotek a jedno video.
http://www.herda.ic.cz/nalezy/SA401643.JPG
http://www.herda.ic.cz/nalezy/SA401644.JPG
http://www.herda.ic.cz/nalezy/SA401645.JPG
http://www.herda.ic.cz/nalezy/SA401646.JPG
a video
http://www.herda.ic.cz/nalezy/SA401642.AVI
Díky za posouzení, já neumim přesně rozpoznat co to je, ale možná to budete vědět vy.
URL : https://www.valka.cz/Neumim-rozpoznat-co-to-je-Mohl-by-mi-s-tim-nekdo-pomoct-t68650#240700 Verze : 0
přes nános bahna to přesně nepoznám..ale podobný předmět jsme měli na vojně jako cvičný granát..byly černé gumové (ty asi každý zná z branné výchovy) a červené litinové..tvarově odlišné od F1 (i těch školních) a neměli ani stopu po zapalovači či otvoru pro roznětku...nevím jestli to byly zmetky z nějaké starší výroby a nebo nějaké nedodělané prototypy...ale tvarově nebyly podobné žádným známým granátům z WWI a WWII
URL : https://www.valka.cz/Neumim-rozpoznat-co-to-je-Mohl-by-mi-s-tim-nekdo-pomoct-t68650#240717 Verze : 0
I když to vypadá jako "guča" bláta, byl bych na tvém místě velice, ale velice opatrný. "Vajíčkový tvar", stopy rzi pod hlínou, náznaky fragmentačních rýh i výstupek nad kruhovou plochou až nápadně připomínají některý typ ručního granátu např. náš URG-ZC. Při takových nálezech je skutečně moudré uvažovat vždy s tou nejhorší možnou variantou. Tyto bestie v takovémto stavu jsou naprosto nevyzpytatelné i nevypočitatelné Sad . A o tom, jak dál s takovým nálezem zacházet snad nemusím psát. Bum #angel A myslím, že nikdo z mých kolegů na tomto našem servru ti neporadí nic jiného, než se urychleně obrátit na pyrotechnika. Poslyš, tak mě napadá, nenašel jsi to s novou minohledačkou a nebylo o tom dnes zpráva v TV ???
URL : https://www.valka.cz/Neumim-rozpoznat-co-to-je-Mohl-by-mi-s-tim-nekdo-pomoct-t68650#240724 Verze : 0
2 KY HUNTER - jako černý gumový "házecí" granát mi to nepřijde - jiný poměr délky a průměru. Ty litinové atrapy bývaly (podle toho, co si pamatuji) více soudkovité.
2 herrda: Nevidím na žádném konci ani náznak nějakého odpalovacího mechanismu, nicméně souhlasně s Quatím: "jistota je kulomet" - nemáš-li k dispozici sud s vodou (asi by to chtělo trochu "oloupat", aby se dalo určit více), zavolal bych k tomu pyrotechnika.
Koneckonců takový postup stanoví zákon a on je od toho placen. Raději planý poplach, než utržené prsty (v lepším případě).
URL : https://www.valka.cz/Neumim-rozpoznat-co-to-je-Mohl-by-mi-s-tim-nekdo-pomoct-t68650#240751 Verze : 0

Citace - Quatí :

I když to vypadá jako "guča" bláta, byl bych na tvém místě velice, ale velice opatrný. "Vajíčkový tvar", stopy rzi pod hlínou, náznaky fragmentačních rýh i výstupek nad kruhovou plochou až nápadně připomínají některý typ ručního granátu např. náš URG-ZC. Při takových nálezech je skutečně moudré uvažovat vždy s tou nejhorší možnou variantou. Tyto bestie v takovémto stavu jsou naprosto nevyzpytatelné i nevypočitatelné Sad . A o tom, jak dál s takovým nálezem zacházet snad nemusím psát. Bum #angel A myslím, že nikdo z mých kolegů na tomto našem servru ti neporadí nic jiného, než se urychleně obrátit na pyrotechnika. Poslyš, tak mě napadá, nenašel jsi to s novou minohledačkou a nebylo o tom dnes zpráva v TV ???Tak to jsem nebyl já. Ale taky jsem to našel detektorem a taky jsem začátečník
URL : https://www.valka.cz/Neumim-rozpoznat-co-to-je-Mohl-by-mi-s-tim-nekdo-pomoct-t68650#240846 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více