Main Menu
User Menu

Minoru, Tanaka

Tanaka Minoru / 田中稔

     
Příjmení:
Surname:
Minoru
Jméno:
Given Name:
Tanaka
Jméno v originále:
Original Name:
田中稔 / たなか・みのる
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
19.05.1883 Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
14.04.1957 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 19. pěší brigáda
velitel: 23. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/田中稔
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Minoru-Tanaka-t180904#530567Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Minoru
Jméno:
Given Name:
Tanaka
Jméno v originále:
Original Name:
田中稔 / たなか・みのる
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-30.11.1903 Vojenská akadémia
12.12.1910-26.11.1913 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
12.02.1904 podporučík
30.06.1905 poručík
30.09.1912 kapitán
24.07.1918 major
15.08.1922 podplukovník
02.03.1926 plukovník
01.08.1931 generálmajor
01.08.1935 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.12.1934-01.08.1935 Velitel : Pevnost Port Arthur
01.08.1935-02.12.1935 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
12.02.1904-21.12.1906 47. peší pluk
21.12.1906-DD.MM.RRRR Študentský zbor vojenskej akadémie
26.12.1910-13.08.1914 47. peší pluk
13.08.1914-20.04.1921 ? sekcia, Kancelária vojenskej sluźby Ministrstva vojny
28.02.1916-20.04.1921 pridelený k Generálnemu štábu
20.04.1921-01.04.1922 pridelený k 5. peśiemu pluku
01.04.1922-17.03.1923 pridelený k Zbrojnej fabrike
17.03.1923-26.02.1926 Adjutant, Ministerstvo vojny
26.02.1926-02.03.1926 pridelený k Zbrojnej fabrike
02.03.1926-08.03.1928 velitel 23. pešieho pluku
08.03.1928-16.03.1929 náčelník sekcie výučby Vojenskej školy Toyama
16.03.1929-01.08.1931 pridelený k Divízii Imperiálnej gardy
01.08.1931-01.08.1933 velitel 19. pešej brigády
01.08.1933-10.12.1934 pridelený k 9. divízii
10.12.1934-02.12.1935 velitel pevnosti Port Arthur
02.12.1935-01.08.1936 pridelený k 3. divízii
29.08.1936-DD.MM.RRRR Reserva
15.08.1937-DD.MM.RRRR znovu povolaný
15.08.1937-01.08.1939 velitel 3. náhradnej divízie
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

06.11.1930

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

06.10.1934

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1940

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/田中稔
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Minoru-Tanaka-t180904#530606Verze : 0
MOD