Main Menu
User Menu

Mijadži, Kusuma

Kusuma Miyaji / 宮地久寿馬

     
Příjmení:
Surname:
Mijadži
Jméno:
Given Name:
Kusuma
Jméno v originále:
Original Name:
宮地久寿馬 / みやじ・くすま
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
25.11.1872 ?, prefektura Kóči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
30.09.1945 ?, prefektura Tochigi /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 14. divize
velitel: 14. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/宮地久寿馬
URL : https://www.valka.cz/Mijadzi-Kusuma-t180804#530270Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Mijadži
Jméno:
Given Name:
Kusuma
Jméno v originále:
Original Name:
宮地久寿馬 / みやじ・くすま
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.07.1894 Vojenská akademie
13.12.1899-28.11.1902 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
11.10.1894 podporučík
25.10.1897 poručík
23.09.1902 kapitán
22.07.1905 major
06.10.1911 podplukovník
10.08.1915 plukovník
15.04.1919 generálmajor
04.02.1924 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
04.02.1924-20.08.1924 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
11.10.1894-05.11.1896 11. peší pluk
05.11.1896-18.01.1898 42. peší pluk
18.01.1898-24.02.1899 Inštruktor, Armádne študnetské zbory
24.02.1899-13.12.1899 Inštruktor, Vojsneká škola Toyama
13.12.1899-22.12.1903 pridelený k 42. pešiemu pluku
22.12.1903-10.01.1904 pridelený k Generálnemu štábu
10.01.1904-22.07.1905 náčelník štábu 4. divízie?
22.07.1905-02.08.1905 velitel ? praporu 6. peší pluk
02.08.1905-25.01.1906 štábny dôstojník 2. armáda
25.01.1906-15.08.1906 pridelený k Generálnemu štábu
15.08.1906-15.03.1907 štábny dôstojník Chosenská armáda
15.03.1907-20.05.1909 pridelený k veleniu Chosenskej armády
20.05.1909-15.01.1913 Inštruktor vojenských vied Armádne vojnové kolégium
20.05.1909-19.10.1909 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
15.01.1913-14.01.1914 pridelený k 37. pešiemu pluku
14.01.1914-10.08.1915 velitel plukovného okresu Sakai
10.08.1915-06.08.1917 velitel 68. pešieho pluku
06.08.1917-17.12.1918 náčelník štábu 1. divízie
17.12.1918-10.08.1920 velitel Čínskych detašmánov
10.08.1920-01.04.1922 velitel 12. pešej brigády
01.04.1922-04.02.1924 velitel 1. gardovej pešej brigády
04.02.1924-20.08.1924 velitel pevnosti Port Arthur
20.08.1924-02.03.1926 velitel Vojenskej akadémie
02.03.1926-01.08.1929 velitel 14. divízie
31.08.1929-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

29.09.1920

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

30.06.1927

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/宮地久寿馬
URL : https://www.valka.cz/Mijadzi-Kusuma-t180804#530324Verze : 0
MOD