Main Menu
User Menu

Medaile za Službu v Izraeli

The Medal for Service in Israel

MEDAILE ZA SLUŽBU V IZRAELI


THE MEDAL FOR SERVICE IN ISRAELRozhodnutím vlády Izraele ze dne 12. 1. 2007 bylo vyhotoveno nové vyznamenání - Medaile za Službu v Izraeli. Byla zavedena jako ocenění pro zahraniční vojenské atašé, končící jejich misi v Izraeli, jako důkaz vděčnosti za jejich službu v Izraeli.


Vyznamenání se skládá z medaile, které je nošena při příležitostích ceremonie, a stuhy, která se nosí běžně na pracovní uniformě. Vyznamenání je doprovázeno dokumentem psaným v jednom z těchto jazyků : angličtina, francouzština, španělština nebo ruština.


Vojenští atašé do hodnosti plukovníka dostanou ocenění od náčelníka Strategického Plánování a Mezinárodní Vojenské Spolupráce ze Sekce Plánování IDF (IDF Planning Division). Atašé s vyšší hodností dostanou ocenění od náčelníka Sekce Plánování IDF (IDF Plannig Division).


Vyznamenání může být odepřeno v případě, že náčelník Sekce Plánování IDF v souhlasu s náčelníkem štábu IDF je přesvědčený, že vojenský atašé poškodil bezpečnost Izraele nebo práva Izraele nebo urazil či napadl židovský lid a stát Izrael.Provedení
Medaile má tvar Davidovi hvězdy a pod níž se nachází pentle (stuha). Ve středu hnězdy je meč a olivová větévka (o symbolizuje řízenou sílu) a na pently je nápis I.D.F. (Israel Defense Force), zkratka pro izraelskou armádu.


Stužka
Stužka má bílou barvu se 2 modrými proužky (symbol izraelské vlajky - Izraele) a v jejím středu je obrázek medaile v modré barvě.
Informace (jakož i níže uvedené obrázky) byly (jsou) čerpány z - https://www.yairmalachi.org/ ; https://www.wikipedia.org/ ; faculty.winthrop.edu ;
URL : https://www.valka.cz/Medaile-za-Sluzbu-v-Izraeli-t65106#232003Verze : 0
MOD
Medaile za Službu v Izraeli
Medaile za Službu v Izraeli - Medaile za Službu v Izraeli společně se Stuhou

Medaile za Službu v Izraeli společně se Stuhou
URL : https://www.valka.cz/Medaile-za-Sluzbu-v-Izraeli-t65106#232004Verze : 0
MOD