Main Menu
User Menu

Krupka

zřícenina hradu

     
Název:
Name:
Krupka
Další názvy:
Other Names:
Rosenberg
Typ:
Style:
hrad
Stav:
Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Obec:
Municipality:
Krupka
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°41'08.62"N 13°51'18.66"E
První písemná zmínka:
First Written Reference :
DD.MM.1330
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www.hrady.cz/index.php?OID=189
URL : https://www.valka.cz/Krupka-t209611#592208Verze : 1
Krupka




Zdroje:
Durdík, T. 2000: Ilustrovaná encyklopedie českých hradů. Praha.
https://www.hrady.cz/index.php?OID=189

Krupka - Foto vlastní

Foto vlastní
Krupka - Foto vlastní

Foto vlastní
Krupka - Foto vlastní

Foto vlastní
Krupka - Krupka dle D. Menclové, černé zdivo z počátku 14. století; šrafované zdivo pozdně gotické
Durdík 2000, s. 297 obr. 631

Krupka dle D. Menclové, černé zdivo z počátku 14. století; šrafované zdivo pozdně gotické
Durdík 2000, s. 297 obr. 631

URL : https://www.valka.cz/Krupka-t209611#592209Verze : 1
Historická vyobrazení
Krupka - Krupka na rytině z roku 1797 od W. Bergera dle kresebné předlohy F. K. Wolfa
Durdík 2000, s. 297 obr. 630

Krupka na rytině z roku 1797 od W. Bergera dle kresebné předlohy F. K. Wolfa
Durdík 2000, s. 297 obr. 630

URL : https://www.valka.cz/Krupka-t209611#688521Verze : 1