KX-B památník připomínající posádku Aloise Šišky od 311 sq. a jejich poslední let - příprava

Diskuse

Web tohoto parádní projektu: http://www.kx-b.com


Jsme příslušníci 222. výcvikové letky „ŠIŠKOVY“ Českého vojenského letectva, kteří se spolu s dcerou Aloise Šišky, Dagmar Johnson Šiškovou a s naším holandským spolupracovníkem Roelem Rijksem, rozhodli realizovat ušlechtilou myšlenku vytvoření důstojného místa, které by připomínalo událost z 3. ledna 1942.


Návrh památníku se skládá ze základního kamene, výše zobrazené pamětní desky a siluety zadní části potápějícího se Wellingtonu celkem za zhruba 150 000 Kč. Součástí celého památníku bude také informační tabule v holandském, a v anglickém jazyce. Společně budou připomínat poslední nálet bombardéru Vickers Wellington KX-B (seriové číslo T2553) 311. československé peruti RAF, který se v noci 28. prosince 1941 vracel z náletu na německý přístav Wilhelmshaven.Držme palce, ať se jim realizace úspěšně podaří a snažme se projekt v rámci možností podpořit... alespoň popularizací!
URL : https://www.valka.cz/KX-B-pamatnik-pripominajici-posadku-Aloise-Sisky-od-311-sq-a-jejich-posledni-let-priprava-t126461#428788 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více