Main Menu
User Menu

Jošinaka, Wataró

Wataro Yoshinaka / 芳仲和太郎

     
Příjmení:
Surname:
Jošinaka
Jméno:
Given Name:
Wataró
Jméno v originále:
Original Name:
芳仲和太郎 / よしなか・わたろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Ehime /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 14. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/芳仲和太郎
URL : https://www.valka.cz/Josinaka-Wataro-t187666#545747Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jošinaka
Jméno:
Given Name:
Wataró
Jméno v originále:
Original Name:
芳仲和太郎 / よしなか・わたろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.05.1915 Vojenská akadémia
14.12.1922-27.11.1925 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1915 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1938 plukovník
01.03.1941 generálmajor
27.06.1944 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
02.08.1937-01.03.1938 Velitel : 6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1938-15.07.1938 Velitel : 6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
05.03.1934-02.07.1936 vojenský atašé v Turecku
02.07.1936-02.08.1937 pridelený k Generálnemu štábu
02.08.1937-15.07.1938 náčelník 6. sekce (Západní zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.07.1938-06.02.1940 náčelník štábu 14. divízie
29.03.1940-22.12.1942 vojenský atašé v Maďarsku
16.04.1940-22.12.1942 vojenský atašé v Yugoslávii
22.12.1942-01.02.1945 náčelník štábu Západnej armády
01.02.1945-03.05.1945 náčelník štábu 16. oblastnej armády
01.02.1945-03.05.1945 náčelník štábu Západného vojenského okresu
03.05.1945-DD.09.1945 velitel 86. divízie
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/芳仲和太郎
URL : https://www.valka.cz/Josinaka-Wataro-t187666#545748Verze : 1
MOD