Main Menu
User Menu
Diskuse
Som viac na tanky než na vlaky, ale toto vyzerá zaujímavo, čo by to mohlo byť?


www.thetankmaster.com


Je to bez bližšieho označenia (ak nepočítam označenie RAILROAD ARMORED AREA) ale zrejme to možno zaradiť k ruským (sovietskym) obrneným vlakom.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#74281Verze : 0
MOD
Jednak je tam bližší označení (stačí si obrázek té cedule zvětšit a je to tam pod čísly 16 a 17 Smile )
Jde o dva vagony sovětské obrněného vlaku, na jednom jsou dvě stanoviště PL kanonů (asi ráže 37mm) a druhý je osazen věží s kanonem (asi tankový ráže kolem 76 mm) , mnohem zajímavější je záběr na vagon pro ničení tratí (při ústupu) který je zde www.thetankmaster.com
Bohužel v muzeu na Pokloné hoře není lokomotiva pancéřovaná a záběry na tepušku jsou jen zvenku .
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#74287Verze : 0
Však som si to aj zväčšil Very Happy , len som si myslel, či tento vlak nemá aj nejaký názov či označenie. Radšej ostanem pri svojich tankoch Embarassed
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#74315Verze : 0
MOD
On to právě není vlak ale jen dva vagony a při nejmenším ty protiletadlové jsou myslím používané dost běžně, takže těžko říci z kterého vlaku to je, mohu to zkusit zjistit, ale moc nadějí tomu nedávám (je to jako chtít podle fotky v muzeu určit s kterým autem jezdil nějaký vlek Smile )
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#74318Verze : 0
Torzo pancéřového vlaku Nejvíce se Vašemu vyobrazení sovětského pancéřového vlaku, blíží ruská internetová studie “Bronjepojezda v Vjelikoj Otječjestvjennoj vojnje 1941-45. Illjustraciji. Část‘ 5, Ris. 7“ s popiskou: "Bronjepojezd Krasnovostočnik v muzjeje Vooružjennych sil", zveřejněný na adrese www.ostpanzer.nm.ru Vyobrazení na které se odvolává kolega “bitaxe“ pravděpodobně patří do kategorie oblíbeného ruského pojetí rekonstrukce hrdinných dějin VVV. Což docílili snadno, stačila trocha barvy a rozdělení výše jmenovaného exponátu moskevského muzea. Pravděpodobně tak vznikly dva nové piedestaly - z lokomotivy, památník pancéřového vlaku č. 659 “Koz‘ma Minin“ a ze zbývajících pancéřových vozů, památník pancéřového vlaku “Za rodinu“, Poklonnaja Gora u Moskvy. Usuzuji tak podle ruské studie: “Sovjetskije bronjepojezda pjerioda Vtoroj Mirovoj vojny“, zveřejněné na adrese www.ostpanzer.nm.ru - kde bylo s tímto názvem uvedeno šest pancéřových vlaků: č. 2, 4, 6, 11 (349) a 651. Obdobné údaje jsou i v rusky psané knize I. Drogovozova - Krjeposti na koljesach: Istorija bronjepojezdov, kterou lze stáhnout v elektronické podobě ze stránky http://militera.lib.ru/tw/drogovoz1/index.html
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#76011Verze : 0
MOD
to Jiří Tintěra: vďaka za odpoveď, ale najmä za super linky! Najviac ma za srdce (a za oči Very Happy ) chytil http://militera.lib.ru/cd/index.html. Prosto užasno! Zatiaľ som si stiahol a prečítal len jedny memoáre, ale pri tom neskutočnom množstve by som potreboval min. 30 hodinový deň a náhradné oči. Ešte raz vďaka.


BTW: nemáte náhodou CD ROM Sovietska vojenská encyklopédia, ktorý tam ponúkajú za celkom reálnych 25 USD, resp. História 2. sv. vojny za 50 USD? Vyzerajú obe (podľa obsahu), že by stály za to objednať.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#76204Verze : 0
MOD
Existovalo i moře vlaků využívající přímo prvky z tanků, pominu-li nemecké PzZugy zbudou sovětské "Broněpojezdy" jako "Kozma Minin" "Stěnka Razin" "Ufa" a další. Na stránkách ostpanzer, konkrétně: www.ostpanzer.nm.ru
je vůz využívaný v prvních dvou další fotky jsou třeba na: www.tankmuseum.ru (pouze v anglické mutaci) mimochodem jsou to předělané a moc dobře, stránky "Kubinky". T-34 lze objevit i na dalších vlacích a to iv kombinaci s věžemi dalších tanků, například T-70, KV-2, T-28, T-35 a to jak na sovětských, tak na již zmiňovaných německých vlacích, jako unikát lze uvést věž T-34 vz.41 vyzbrojenou 45mm kanónem (fotky mám).
Pro začátek foto vagónu vlaku"Ufa"
Smola P.
Identifikácia II -


URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#77402Verze : 0
P.S. Tady je jeden německý vagón s variací na téma T-34.


Foto via http://semboyan35.com/
Identifikácia II -


URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#77404Verze : 0
Docela dobrý, mimochodem klidně jdou vložit i dvě až tři fotky do jednoho příspěvku Smile Ale fotky jsou fakt zajímavé, jen by spíš patřili do sekce pancéřové vlaky než do dělostřelectva.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#77420Verze : 0
To Petr Smola ...vidím,že máte prehľad...ak by ste vytvorili samostatné témy zaoberajúce sa spomenutými typmi,tak sa i u mňa nájdu nejaké zaujímavé fotá.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#77432Verze : 0
MOD
O tom obrněném vlaku "Ufa" má někdo více informací a nebo ještě nějaké fotky?
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#434067Verze : 0
Vážený pane kolego,
nebyl problém vyhledat sovětský obrněný vlak Ufa na internetu, stačilo vložit do vyhledávače slova v uvozovkách: "Бронепоезд Уфа" a z Googlu vypadlo na 610 odkazů. Z nichž nejhodnověrněji vypadá životopis uvedený Brave Hamsterem v ruštině.


P. S.
Pro jedince neovládající čtení textů v cyrilici doporučuji použít příkaz: Přeložit tuto stránku.


Odkaz
http://brave-hamster.livejournal.com/31525.html
http://linur2.livejournal.com/142806.html
Identifikácia II - Náladový snímek noční střelby BP Ufa převzat z Popgun.ru.

Náladový snímek noční střelby BP Ufa převzat z Popgun.ru.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#434090Verze : 0
MOD
Moc děkuji Smile Přiznám se, že příkaz: Přeložit tuto stránku. Zcela určitě použiji Smile Patřím mezi jedince neovládající čtení textů v cyrilici Very Happy Jinak snímek noční střelby z BP Ufa vypadá velice působivě Smile
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-II-t19836#434148Verze : 0