Main Menu
User Menu

IV. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 2 [1936-1937]

4th Battalion /Medium Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
IV. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
IV. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
III. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 2
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
III. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-01.10.1937 Pluk útočné vozby 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-01.10.1937 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova

Velitel:
Commander:
01.10.1936-21.12.1936 Bachna, František (štábní kapitán pěchoty)
21.12.1936-07.02.1937 Bachna, František (major pěchoty)
07.02.1937-24.09.1937 Šnejdárek, František (podplukovník pěchoty)
24.09.1937-01.10.1937 Preininger, Ladislav (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 10/2 /středních tanků/
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 11/2 /středních tanků/
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 8/2 /středních tanků/
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 9/2 /středních tanků/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/IV-prapor-strednich-tanku-pluku-utocne-vozby-2-1936-1937-t68806#241497Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/4th-Battalion-Medium-Tanks-of-the-2nd-Armoured-Regiment-t68806#241497Version : 0
MOD