Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 44 [1941-1944]

Patrol Squadron 44 "Black Cats" / VP-44

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 44
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 44
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 44
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.06.1941-14.12.1941 Hlídkové křídlo 1
14.12.1941-26.03.1942 PatWing-6
26.03.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 2
01.11.1942-22.12.1942 Letecké křídlo floty 2
22.12.1942-DD.07.1943 Letecké křídlo floty 1
DD.07.1943-18.01.1944 Letecké křídlo floty 14
18.01.1944-11.03.1944 Letecké křídlo floty 2
11.03.1944-04.09.1944 Letecké křídlo floty 1
04.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
03.06.1941-14.12.1941 Coronado, NAS San Diego
14.12.1941-26.03.1942 Alameda, NAS Alameda
26.03.1942-26.09.1942 Pearl Harbor, NAS Pearl Harbor
26.09.1942-DD.07.1943 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.07.1943-18.01.1944 Coronado, NAS San Diego
18.01.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
03.06.1941-DD.10.1941 Holt, W. C. (Lieutenant Commander)
DD.10.1941-DD.12.1942 Brixner, R. C. (Lieutenant Commander)
DD.12.1942-29.09.1943 Rosasco, R. A. (Lieutenant Commander)
29.09.1943-01.10.1944 Bogart, G. S. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
DD.12.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.09.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-44-1941-1944-t212710#598188Verze : 1
MOD