Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 214 [1943-1944]

Patrol Squadron 214 / VP-214

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 214
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 214
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 214
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1943-23.01.1944 Letecké křídlo floty 5
23.01.1944-12.09.1944 Letecké křídlo floty 9
12.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
18.10.1943-08.01.1944 ?, NAAS Harvey Point
08.01.1944-23.01.1944 Key West, NAS Key West
23.01.1944-12.09.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
12.09.1944-01.10.1944 Boqueron, NAS Guantanamo Bay

Velitel:
Commander:
18.10.1943-15.08.1944 McGrath, Malcolm C. (Lieutenant Commander)
15.08.1944-01.10.1944 Pew, Leslie A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-214-1943-1944-t217130#609398Verze : 1
MOD