Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 207 [1942-1944]

Patrol Squadron 207 / VP-207

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 207
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 207
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 207
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1942-28.01.1943 Letecké křídlo floty 5
28.01.1943-20.06.1943 Letecké křídlo floty 11
20.06.1943-17.05.1944 Letecké křídlo floty 3
20.06.1943-17.05.1944 6. velitelství bombardovacího letectva
17.05.1944-06.06.1944 Letecké křídlo floty 5
06.06.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 9
Dislokace:
Deployed:
01.12.1942-22.01.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
22.01.1943-14.02.1943 San Juan, NS San Juan
14.02.1943-17.05.1944 ?, NAAF Salinas
17.05.1944-06.06.1944 Key West, NAS Key West
06.06.1944-01.10.1944 Hog Bay, NAS Bermuda

Velitel:
Commander:
01.12.1942-02.08.1943 Raysbrook, F. G. (Lieutenant Commander)
02.08.1943-06.08.1943 Brower, Charles M. (Lieutenant Commander)
06.08.1943-28.07.1944 Touart, R. G. (Lieutenant Commander)
28.07.1944-01.10.1944 Seiler, E. H. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.01.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.08.1943-01.10.1944 PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-207-1942-1944-t217118#609383Verze : 1
MOD