Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 205 [1942-1944]

Patrol Squadron 205 / VP-205

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 205
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 205
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 205
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1942-01.02.1943 Letecké křídlo floty 5
01.02.1943-19.09.1944 Letecké křídlo floty 11
19.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.11.1942-26.01.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
26.01.1943-02.06.1943 San Juan, NS San Juan
02.06.1943-07.07.1944 ?, NAS Trinidad /
07.07.1944-19.09.1944 Boqueron, NAS Guantanamo Bay
19.09.1944-01.10.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
06.11.1942-24.05.1943 Hill, A. S. (Lieutenant Commander)
24.05.1943-01.10.1943 McGrath, M. C. (Lieutenant Commander)
01.10.1943-23.04.1944 Null, R. S. (Lieutenant Commander)
23.04.1944-01.10.1944 Cattermole, G. B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1942-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.06.1943-DD.MM.RRRR PBM-3S
DD.09.1944-DD.MM.RRRR Martin PBM-5 Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-205-1942-1944-t210492#594160Verze : 1
MOD