Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 204 [1942-1944]

Patrol Squadron 204 / VP-204

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 204
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 204
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 204
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 5
01.11.1942-27.12.1942 Letecké křídlo floty 5
27.12.1942-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
15.10.1942-27.12.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
27.12.1942-01.10.1944 ?, NS San Juan

Velitel:
Commander:
15.10.1942-06.06.1943 Corliss, Warren G. (Lieutenant Commander)
06.06.1943-08.10.1943 McCormick, William M. (Lieutenant Commander)
08.10.1943-16.06.1944 Morgan, Edward M. (Lieutenant Commander)
16.06.1944-01.10.1944 Morton, Wilbur Y. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.10.1942-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-204-1942-1944-t210411#593971Verze : 1
MOD