Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 18 [1944-1944]

Patrol Squadron 18 / VP-18

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 18
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 18
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1944-12.05.1944 Letecké křídlo floty 5
12.05.1944-07.06.1944 Letecké křídlo floty 8
07.06.1944-02.08.1944 Letecké křídlo floty 2
02.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 18
Dislokace:
Deployed:
15.01.1944-01.02.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.02.1944-09.04.1944 Charleston, NAAS Charleston
09.04.1944-07.06.1944 Key West, NAS Key West
07.06.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
15.01.1944-01.10.1944 Brower, Charles M. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.02.1944-01.10.1944 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-18-1944-1944-t212538#597772Verze : 1
MOD