Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 102 [1946-1946]

Patrol Squadron 102 / VP-102

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 102
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková bombardovací peruť 102
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1946
Nástupce:
Successor:
Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1946-16.06.1946 Letecké křídlo floty 18
16.06.1946-15.11.1946 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
15.05.1946-06.06.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe Bay
06.06.1946-15.11.1946 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
15.05.1946-04.10.1946 Lowe, M. L. Jr. (Lieutenant Commander)
04.10.1946-15.11.1946 Rowe, H. A. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1946-15.11.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-102-1946-1946-t207644#588150Verze : 1
MOD