Hildegarde von Bayern

1825-1864, manželka arcivévody Albrechta

Arcivévodkyně Hildegarda Bavorská
Princezna Hildegarde Luisa Charlotte Theresia Friederike se narodila 10. června 1825 ve Würzburku. Jejím otcem byl bavorský král Ludvík I. a matkou princezna Tereza Sasko-hildburghausenská. V roce 1844 byla provdána za rakouského arcivévodu Albrechta. Spolu měli tři děti - Marii Terezii Annu, Karla Albrechta Ludvíka a Matyldu Marii Adelgundu Alexandru. Porody nebyly jednoduché a vyžádali si četné léčebné pobyty v lázních. Ty už ale nedokázaly odvrátit skutečnost, že arcivévodkyně nemohla mít další děti.


Arcivévodkyně byla řádovou dámou Řádu hvězdového kříže a Královského bavorského tereziánského řádu. Zároveň vystupovala jako patronka vícera dobročinných spolků.


10. března 1864 zemřel její bratr, tehdejší bavorský král Maxmilián II. Arcivévodkyně si na jeho pohřbu přivodila zánět pohrudnice a 2. dubna 1864 zemřela.
Zdroje:
Constant von WURZBACH: Biographisches Lexikon des Kaiserthums Oesterreich, 6. Theil, Druck und Verlag der k. k. Hof- und Staatsdruckerei, Wien, 1887
wikipedia.de
URL : https://www.valka.cz/Hildegarde-von-Bayern-t65068#231904Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!