Main Menu
User Menu

Domobranecký prapor č. 36 [1919-1920]

     
Název:
Name:
Domobranecký prapor č. 36
Originální název:
Original Name:
Domobranecký prapor č. 36
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
5 Battagion Territoriale Cs.
Datum zániku:
Disbanded:
03.06.1920
Nástupce:
Successor:
Domobranecký prapor č. 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.02.1919-25.03.1919 Velitelství československé domobrany v Itálii
Dislokace:
Deployed:
05.02.1919-25.03.1919 Avezano /
02.04.1919-02.06.1920 Moravská Ostrava, Vítkovice /

Velitel:
Commander:
05.02.1919-DD.MM.RRRR Kunart, Václav (rytmistr domobrany)
DD.MM.RRRR-03.06.1920 Němec, Ludvík (rytmistr domobrany)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

05.02.1919-03.06.1920 1. rota
05.02.1919-03.06.1920 2. rota
05.02.1919-03.06.1920 3. rota
05.02.1919-05.06.1919 4. rota
12.04.1919-03.06.1920 kulometná rota
Poznámka:
Note:
Dne 9.10.1919 byly k praporu převelení zbylí vojáci Domobraneckého praporu č. 8. : K 3.6.1920 byli zbývající vojáci praporu převeleni k Domobraneckému praporu č. 1.
Zdroje:
Sources:
Solpera, J.: Československá Druhá armáda II. České Budějovice 2014. ISBN 978-80-87311-37-0
URL : https://www.valka.cz/Domobranecky-prapor-c-36-1919-1920-t239077#660872Verze : 2