Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 140 [1943-1944]

Bombing Squadron 140 / VP-140

     
Název:
Name:
Bombing Squadron 140
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 140
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 140
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.04.1943-25.06.1943 Letecké křídlo floty 8
25.06.1943-25.08.1943 Letecké křídlo floty 2
25.08.1943-DD.04.1944 Letecké křídlo floty 1
DD.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 8
Dislokace:
Deployed:
21.04.1943-25.06.1943 Alameda, NAS Alameda
25.06.1943-DD.04.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.04.1944-01.10.1944 Alameda, NAS Alameda

Velitel:
Commander:
20.04.1943-01.10.1944 Williams, Vernon (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.04.1943-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-140-1943-1944-t212415#597547Verze : 1
MOD