Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 133 [1943-1944]

Bombing Squadron 133 / VB-133

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 133
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 133
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 133
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.03.1943-19.07.1943 Letecké křídlo floty 12
19.07.1943-01.10.1943 Letecké křídlo floty 11
01.10.1943-15.11.1943 CAFAC
15.11.1943-DD.04.1944 Letecké křídlo floty 11
DD.04.1944-04.05.1944 Letecké křídlo floty 5
04.05.1944-05.07.1944 Letecké křídlo floty 8
05.07.1944-04.09.1944 Letecké křídlo floty 2
04.09.1944-DD.09.1944 Letecké křídlo floty 1
DD.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
22.03.1943-29.06.1943 ?, NAS Deland
29.06.1943-19.07.1943 ?, NAAS Boca Chica
19.07.1943-01.10.1943 San Juan, NS San Juan
01.10.1943-15.11.1943 ?, NAF Hato Field
15.11.1943-DD.04.1944 ?, NAAF Edinburg Field /
DD.04.1944-04.05.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
04.05.1944-DD.MM.RRRR Alameda, NAS Alameda
05.07.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
22.03.1943-12.04.1944 Murphy, William C. (Lieutenant Commander)
12.04.1944-19.05.1944 Dailey, Robertson C. (Lieutenant Commander)
19.05.1944-09.06.1944 Gilmore, Garth D. (Lieutenant Commander)
09.06.1944-01.10.1944 Christman, Elwyn L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-133-1943-1944-t212424#597559Verze : 1
MOD