BB - Kongó (1912)

金剛 / こんごう

Kongo
Druh: bitevní křižník
Třída: Kongo
Stát : Japonsko
Spuštěna na vodu : 18. května 1912
Uvedena do služby: 16. srpna 1913
Potopena : 21. listopadu 1944


Délka celková: 214,6 m
Šířka: 28 m
Ponor: 8,4 m
Výtlak standardní / maximální: 26 320 t / 27 500 t


Výzbroj:
8 x 356 mm (14"/45, 4x2)
8 x 152 mm (6"/50)
12 x 127 mm (5"/40) AA
až 118 x 25 mm/60 AA
8 x 13 mm AA
2 x 533 mm torpédomety


Pancéřování
bok 203mm
paluba 70mm
věže 228mm


Max. rychlost: 30,5 uzlu
Pohon: 10 kotlů Kanpon, 4 parní turbíny Parsons
Výkon: 136 000 SHP
Akční rádius: 8 000 nám. mil při 10 uzlech
Zásoba paliva: -


Posádka: 1 221 mužů
URL : https://www.valka.cz/BB-Kongo-1912-t8899#26450Verze : 0
Potopená 21.11.1944 sz. od Keelungu, pon. USS Sealion
URL : https://www.valka.cz/BB-Kongo-1912-t8899#56295Verze : 0
Velitelé lodi


01.12.1912 - 05.11.1913 námořní kapitán Nakano Naoe
01.12.1913 - 01.12.1914 námořní kapitán Yamanaka Shibakichi
01.12.1914 - 13.12.1915 námořní kapitán Matsuoka Shuzo
01.12.1916 - 01.12.1917 námořní kapitán Yoshioka Hansaku
01.12.1917 - 09.04.1918 námořní kapitán Kanemaru Kiyotsugu
09.04.1918 - 01.04.1919 námořní kapitán Shimanouchi Kanta (od 04.12.1918 - 27.03.1919 navíc "Asahi")
01.04.1919 - 20.11.1919 námořní kapitán Nozaki Kojuro
20.11.1919 - 30.11.1919 námořní kapitán Tajiri Tadatsugu
12.11.1920 - 20.11.1921 námořní kapitán Muta Kametaro
20.11.1921 - 01.12.1922 námořní kapitán Takemitsu Kazu
01.12.1922 - 20.11.1923 námořní kapitán Seki Tateki
10.11.1923 - 01.11.1924 námořní kapitán Kishii Koichi
01.11.1924 - 01.12.1925 námořní kapitán Yasumi Saburo
01.12.1925 - 01.12.1927 námořní kapitán Matsushita Hajime
01.12.1927 - 10.12.1928 námořní kapitán Yoshida Zengo
10.12.1928 - 01.12.1930 námořní kapitán Ikenaka Kenichi (od 26.09.1929 - 27.11.1929 navíc "Isuzu")
01.12.1930 - 01.12.1931 námořní kapitán Ikeda Keinosuke
01.12.1931 - 01.12.1932 námořní kapitán Higurashi Toshiu
01.12.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Kondo Nobutake
15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Miki Taichi
15.11.1934 - 15.11.1935 námořní kapitán Kishimoto Kaneji
15.11.1935 - 01.12.1936 námořní kapitán Sukigara Tamazo
01.12.1936 - 01.12.1937 námořní kapitán Matsuura Eijiro
01.12.1937 - 15.11.1938 námořní kapitán Kurita Takeo
15.11.1938 - 20.10.1939 námořní kapitán Suzuki Yoshio
20.10.1939 - 15.11.1939 námořní kapitán Nishimura Shoji (navíc k "Haruna")
15.11.1939 - 15.04.1941 námořní kapitán Tanaka Raizo (od 15.10.1940 - 15.11.1940 navíc "Chitose")
15.04.1941 - 15.08.1941 námořní kapitán Osugi Morikazu
15.08.1941 - 26.12.1942 námořní kapitán, od 01.11.1942 kontradmirál Koyanagi Tomiji
26.12.1942 - 07.07.1943 námořní kapitán Ijuin Matsuji
17.07.1943 - 21.11.1944 (padl) námořní kapitán, od 15.10.1944 kontradmirál Shimazaki Toshio (posmrtně viceadmirál)


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL : https://www.valka.cz/BB-Kongo-1912-t8899#191281Verze : 0
V roce 1913


Zdroj : alt.binaries.pictures.military
URL : https://www.valka.cz/BB-Kongo-1912-t8899#422308Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!