Main Menu
User Menu

7. velitelství stíhacího letectva [1942-1946]

VII Fighter Command

Vytvořeno jako VII Interceptor Command 23.1.1942
Aktivováno 2.2.1942
Přetvořeno na VII Fighter Command v květnu 1942
Přetvořeno na 20th Fighter Wing v květnu 1946
Přetvořeno na 46th Fighter Wing v prosinci 1947
Deaktivováno 24.8.1948


GROUPS
15th - 1942 - 1945
18th - 1942 - 1943
21st - 1944 - 1946
23rd - 1946 - 1948
318th - 1942 - 1945


STATIONS
Ft Shafter, TH, 2.2.1942
Honolulu, Army Air Base, APO #953 , 20.10.1944
Ft Kamehameha, TH, 18.1.1945
Iwo Jima, březen 1945
Saipan, 1.12.1945
Guam, 15.4.1946 - 24.8.1948


COMMANDERS
Brig Gen Howard C Davidson, únor 1942
Brig Gen Robert W Douglas Jr, říjen 1942
Brig Gen Ernest Moore, květen 1944
Col Thayer S Olds, 4.9.1945
Brig Gen Winslow C Morse, 26.9.1946
Col Romulus W Puryear, leden - 24.8.1948


CAMPAIGNS
Air Offensive, Japan
Western Pacific
Ryukyus
China Offensive


DECORATIONS
None


INSIGNE
None
URL CZ: https://www.valka.cz/7-velitelstvi-stihaciho-letectva-1942-1946-t7161#16900Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/VII-Fighter-Command-t7161#16900Version : 0