Main Menu
User Menu

6. protiletadlová skupina [1942-1945]

6th Anti-Aircraft Group

6th Anti-Aircraft Group

     
Název:
Name:
6. protiletadlová skupina
Originální název:
Original Name:
6th Anti-Aircraft Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.01.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1942-31.01.1945 Velitelství protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.10.1942-DD.MM.RRRR Edinburgh, ?
DD.MM.RRRR-31.01.1945 Portsmouth, ?

Velitel:
Commander:
15.07.1943-23.05.1944 Cameron, Alexander Maurice (Major General)
23.05.1944-31.01.1945 Lejune, Francis St. David Benwell (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ZBL
URL : https://www.valka.cz/6-protiletadlova-skupina-1942-1945-t228044#634015Verze : 0
MOD