Main Menu
User Menu

51. Hikodan

51. letecká divize byla zformována původně jako 51. letecká výcviková divize dne 15.4.1942 a byla 20.2.1945 přejmenována na 5. leteckou divizi.



Velitel:
genpor. Tetsujo Abe (15.4. 1942 – 1.5. 1943)
genpor. Ryuichi Shimada (1.5. 1943 – 1.12. 1943)
genpor. Katsuzo Matsuoka (1.12. 1943 – 5.7. 1945)
genpor. Ai Ishikawa (5.7. 1945 – 30.9. 1945)



Podřízená:
1. letecká armáda 04/1942
Všeobecká letecká armáda 04/1945



zdroj překladu: https://www.axishistory.com/index.php?id=7953
URL : https://www.valka.cz/51-Hikodan-t44970#176118Verze : 0
MOD