Main Menu
User Menu

4. Hikodan

4. letecká divize byla zformována jako 4. letecká skupina 2.2.1942 a přejmenována na 4. leteckou divizi dne 15.4.1942.



Velitel:
genpor. Gezan Takuma (2.2. 1942 – 19.5.1943)
genpor. Yoshitaro Sakaguchi (19.5. 1943 – 22.3. 1944)
genpor. Bin Kinoshita (22.3. 1944 – 21.10. 1944)
genpor. Yoshizo Mikami (21.10. 1944 – 30.9. 1945)



Podřízená:
Letecká skupina 02/1942
2. letecká armáda 06/1942
4. letecká armáda 1944
14. armádní okruh 13.2.1945


zdroj překladu: https://www.axishistory.com/index.php?id=7953
URL : https://www.valka.cz/4-Hikodan-t44960#176108Verze : 0
MOD