Main Menu
User Menu

37. divize [1939-1945]

37. divize


225. pěší pluk
226. pěší pluk
227. pěší pluk
37. horský dělostřelecký pluk (36x 75mm horská děla)
37. ženijní pluk
37. spojovací jednotka
37. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/37-divize-1939-1945-t20208#76073Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 37. Divize
Datum vzniku 07.02.1939 Kumamoto
Předchůdce -
Datum zániku 30.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 01.04.1939 1. Armáda
??.03.1944 12. Armáda
??.07.1944 11. Armáda
DD.MM.1944 Indočínská posádková armáda
??.12.1944 38. Armáda
??.04.1945 29. Armáda
Dislokace -
Velitelé 09.03.1939 - 01.08.1940 Hirata, Kenkichi
01.08.1940 - 15.10.1941 Adachi, Hatazo
15.10.1941 - 07.04.1945 Nagano, Yuichiro
07.04.1945 - 30.09.1945 Sato, Kenryo
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/37-divize-1939-1945-t20208#308386Verze : 0