Main Menu
User Menu

36. divize [1939-1945]

36. divize


222. pěší pluk
223. pěší pluk
224. pěší pluk
36. divizní tanková jednotka
35. dělostřelecký pluk (36x 75mm horská děla)
35. ženijní pluk
35. spojovací jednotka
35. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/36-divize-1939-1945-t20207#76071Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 36. Divize
Datum vzniku 07.02.1939 Hirosaki
Předchůdce -
Datum zániku 30.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 01.04.1939 1. Armáda
??.10.1943 2. Armáda
Dislokace -
Velitelé 09.03.1939 - 01.08.1940 Maiden, Otoko
01.08.1940 - 28.02.1943 Izeki, Mitsuru
28.02.1943 - 01.10.1943 Okamoto, Yasuyuki
01.10.1943 - 30.09.1945 Tagami, Hachiro
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/36-divize-1939-1945-t20207#308545Verze : 0