Main Menu
User Menu

34. gardová motostřelecká brigáda [1944-1945]

34rd Guards Motor Rifle Brigade / 34-я гвардейская мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
34. gardová motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
34-я гвардейская мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
15. motostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1944-DD.05.1945 12. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1944-DD.MM.1944 Východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.MM.1945 Středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.12.1944-12.12.1944 Stukov, Ilja Alexandrovič (Polkovnik / Полковник)
12.12.1944-10.06.1945 Ochman, Nikolaj Petrovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.12.1944-07.04.1945 Skrebcov, Kuzma Pavlovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR Vapnjarská
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Berlínská
Vyznamenání:
Decorations:
08.04.1944 Řád rudého praporu
09.08.1944 Řád Suvorova, 2.třída
26.04.1945 Řád Bohdana Chmělnického, 2.třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru
URL : https://www.valka.cz/34-gardova-motostrelecka-brigada-1944-1945-t177615#522929Verze : 0