Main Menu
User Menu

3. pěší pluk [1921-1934]

3. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 3. INFANTERIE-REGIMENT
3. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Deutsche Eylau
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 1. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Deutsche Eylau
Velitelé pluku 01.1921-05.1923 Reinecke Hermann
05.1923-05.1926 Oidtman Hans von
05.1926-01.1929 Fleck Emil
01.1929-04.1931 Franke Hermann
04.1931-02.1933 Niebelschütz Günther von
02.1933-10.1934 Gabcke Otto
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/3
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/3
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/3
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 3
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/3-pesi-pluk-1921-1934-t71379#251539Verze : 0
MOD