Main Menu
User Menu

3. letecká skupina zvláštního určení [1944-1946]

3rd Air Commando Group

     
Název:
Name:
3. letecká skupina zvláštního určení
Originální název:
Original Name:
3rd Air Commando Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.03.1946
Nástupce:
Successor:
553. průzkumné křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1944-01.12.1944 3. velitelství stíhacího letectva
01.12.1944-13.12.1944 5. letecká armáda
13.12.1944-17.12.1944 5. velitelství stíhacího letectva
17.12.1944-11.05.1945 86. stíhací křídlo
26.01.1945-11.05.1945 dočasně podřízeno: 308. bombardovací křídlo (těžké)
11.05.1945-25.03.1946 5. velitelství stíhacího letectva
11.05.1945-28.05.1945 dočasně podřízeno: 308. bombardovací křídlo (těžké)
29.05.1945-08.08.1945 dočasně podřízeno: 309. bombardovací křídlo, těžké
27.10.1945-25.03.1946 dočasně podřízeno: 309. bombardovací křídlo, těžké
Dislokace:
Deployed:
01.05.1944-05.05.1944 Tampa, Drew Army Airfield
05.05.1944-DD.10.1944 Lakeland, Lakeland Army Airfield
21.08.1944-05.10.1944 deployed at Gainesville, Alachua Army Airfield
01.12.1944-26.01.1945 Leyte
26.01.1945-19.04.1945 Mangaldan, Mangaldan Airfield /
19.04.1945-08.08.1945 Laoag
08.08.1945-27.10.1945 Ie, Ie Shima Airfield /
27.10.1945-25.03.1946 Chitose, Chitose Air Base /

Velitel:
Commander:
01.05.1944-01.06.1944 Kalberer, Klem F. (Major)
01.06.1944-02.09.1945 Olson, Arvid E. Jr (Colonel)
02.09.1945-20.11.1945 Mahurin, Walker M. (Lieutenant Colonel)
20.11.1945-18.02.1946 Terhune, Charles H. Jr (Lieutenant Colonel)
18.02.1946-25.03.1946 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-letecka-skupina-zvlastniho-urceni-1944-1946-t136598#450741Verze : 3
MOD