Main Menu
User Menu

26. armáda [1941-1941]

26th Army

26-я армия (26 А) - II. формирование

     
Název:
Name:
26. armáda
Originální název:
Original Name:
26-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
26. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1941-25.09.1941 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
12.07.1941-25.09.1941 východoevropské válčiště, ?

Velitel:
Commander:
12.07.1941-20.09.1941 Kostěnko, Fjodor Jakovlevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
12.07.1941-20.09.1941 Varennikov, Ivan Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1941-12.09.1941 7. motorizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
URL : https://www.valka.cz/26-armada-1941-1941-t257649#706034Verze : 0
MOD