Main Menu
User Menu

24. brigáda [1925-1929]

24th Brigade

     
Název:
Name:
24. brigáda
Originální název:
Original Name:
24th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
24. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
26.06.1929
Nástupce:
Successor:
24. brigáda (filipínských zvědů)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1925-26.06.1929 Filipínská divize
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-26.06.1929 Manila, Fort Santiago /

Velitel:
Commander:
23.03.1925-21.12.1925 Uline, Willis (Colonel)
21.12.1925-17.01.1926 Supplee, H. Clay M. (Lieutenant Colonel)
18.01.1926-22.02.1926 Symmonds, Charles J. (Brigadier General)
22.02.1926-15.02.1928 Berry, Daniel G. (Colonel)
15.02.1928-26.06.1929 Kimbrough, James M. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/24-brigada-1925-1929-t198032#568368Verze : 3
MOD