Main Menu
User Menu

21. pěší pluk [1921-1934]

21. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 21. INFANTERIE-REGIMENT
21. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Nürnberg
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 7. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Nürnberg
Velitelé pluku 01.1921-12.1922 Heussel Leonhard
12.1922-08.1925 Beckh Albert rytíř von
08.1925-02.1927 Saur Otto rytíř von
02.1927-02.1929 Schemmel Nikolaus
02.1929-11.1930 Dümlein Friedrich
11.1930-11.1932 Reitzenstein Wilhelm rytíř von
11.1932-04.1934 Otto Paul
04.1934-10.1934 Weisenberger Karl
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/21
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/21
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/21
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 21
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/21-pesi-pluk-1921-1934-t60077#216715Verze : 0
MOD