Main Menu
User Menu

21. dělostřelecká brigáda [1945-1950]

21st Artillery Brigade

     
Název:
Name:
21. dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
21. dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1950
Nástupce:
Successor:
21. těžká dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1945-01.11.1950 Dělostřelecká divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1945-DD.01.1946 Svitavy
00.01.1946-01.10.1949 Olomouc
01.10.1949-01.11.1950 Přerov

Velitel:
Commander:
01.10.1945-01.11.1950 ?
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1945-01.11.1950 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1949 Dělostřelecký pluk 54
01.10.1945-01.10.1949 Dělostřelecký pluk 55
01.10.1949-01.11.1950 Dělostřelecký oddíl 403
01.10.1949-01.11.1950 Dělostřelecký pluk 324
01.10.1949-01.11.1950 Dělostřelecký pluk 325

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1945-DD.01.1946 VÚ 4607 Svitavy
00.01.1946-01.10.1949 VÚ 4607 Olomouc
01.10.1949-01.11.1950 VÚ 5731 Přerov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (21. dělostřelecká brigáda)
URL : https://www.valka.cz/21-delostrelecka-brigada-1945-1950-t49477#191695Verze : 1
MOD