Main Menu
User Menu

21. brigáda [1925-1936]

21st Brigade

     
Název:
Name:
21. brigáda
Originální název:
Original Name:
21st Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
21. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
21. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-24.08.1936 Wahiawa, Schofield Barracks

Velitel:
Commander:
23.03.1925-01.09.1926 Slavens, Thomas H. (Brigadier General)
01.09.1926-06.10.1926 Murphy, Thomas O. (Colonel)
06.10.1926-07.06.1929 Wolfe, Paul A. (Brigadier General)
07.06.1929-19.09.1929 Arrowsmith, George D. (Colonel)
19.09.1929-25.07.1931 Reeves, James H. (Brigadier General)
25.07.1931-28.09.1933 Madden, John F. (Brigadier General)
28.09.1933-17.02.1934 Huguet, Adolphe (Colonel)
17.02.1934-15.11.1934 Gowen, James B. (Brigadier General)
15.11.1934-05.02.1935 Supplee, H. Clay M. (Colonel)
05.02.1935-05.12.1935 Gowen, James B. (Brigadier General)
05.12.1935-24.01.1936 O’Laughlin, William L. (Colonel)
24.01.1936-23.08.1936 Gowen, James B. (Brigadier General)
23.08.1936-24.08.1936 Lyon, Robert M. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/21-brigada-1925-1936-t198024#568354Verze : 3
MOD