Main Menu
User Menu

19.03.2008 - ČR: Z disidentů váleční veteráni

Pánové, zajímalo by mě, co si myslíte o návrhu uprávy zákonu o válečných veteránech od pana Jaromíra Škutiny, který ze všech odpůrců komunismu udělá válečné veterány?


www.psp.cz
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290034Verze : 0
Přátelé, nezlobte se na mě ale samotné znění paragrafu 4 je podle mě pořádným plivnutím do tváře těch kdo se skutečně mohou považovat za odbojáře či válečné veterány (stavět jako válečného veterána na roveň člověka, který přišel ve válce o obličej v plamenech spitfiru, krvácel na Dukle, provozoval odboj tak jako třeba trio Balabán/Mašín (otec, ne jeho zvrácené děti)/Morávek s člověkem "hrdině" provozujícím odbojovou činnost tak jako disidenti a z "trestu" trpícím špatným zaměstnáním na umývání oken na Václaváku je opravdu tristní).


Navíc ač nejsem právník tak se obávám že na základě tohoto zákona bude moci být za "odboj" vyznamenán každý zloděj, který ukradl družstevní krávu a dnes to zdůvodňí snahou o podkopání tehdejší ekonomiky.
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290035Verze : 0
Mám trošku obavu, aby se pak neopakovala situace s partyzánským osvědčením po vítězném únoru. V okamžiku kdy legislativa zvýhodní skutečné válečné veterány, určitě se vyrojí spousta bojovníků proti komunismu, kterým někdo spolehlivý dosvědčí jak moc byli tenkrát proti Smile))
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290036Verze : 0
Teda člověk je od našich politiků zvyklej na kde co, ale v poslední době se překonávají.
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290039Verze : 0
No od té doby kdy jsem si prošel životopisy čelných disidentů (třeba Uhl, Pithart, Dienstbier...) tak jsem si o nich udělal jasné mínění (dobré jsem neměl nemohl jsem je tedy ztratit). Tihle "hrdinové" kteří nejdřív budovali komunismus a zatáhli zemi do marastu socialismu, kteří prostě jednou vsadili na špatnou kartu (prostě si spletli bandu se kterou tahnou), jsou následně ve vnitrostranickém boji odsunuti mimo koryto a tím se stávají hrdiny. Co třeba takový Slánský, sice komouš ale popravený komouši, je to taky hrdina? Co lidé jako Ježov, Jagoda, Berija, Trocký a celá smečka dalších, i to byli lidé kteří v určité době byli komouši odsouzeni (doby a kraj byli divočejší tak byli zabiti, jinak je to totéž). To je už tedy válečným veteránem Laco Kotlár protože ukradl peníze na známky KSČ, sice omylem, myslel že je to normální čórka, ale proti komunistům to bylo, ne? Je tam hezký §3 bod 4) , bohužel je okamžitě znehodnocen body následujícími, které dávají šmejdům budujícím v letech 50´tohle svinstvo, možnost to obejít. Byť nevím jak třeba členové orgánů KSČ budou dokazovat že jejich činnost byla po vykopnutí od koryta natolik významná, že převáží činost u koryta. Opět jeden dementní nápad, který nejspíš projde.
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290046Verze : 0
i kdybych politikům ten "dobrý a ušlechtilý" úmysl nějak zvýhodnit disidenty přiznal - tak mě irituje hlavně to načasování - 20 let po odstavení komunistů od moci.


ti kteří se s komunistickou mocí střetli v nejtvrdších 50-tých letech jsou už většinou valnou většinou po smrti (tedy ti kteří si to zaslouží nejvíce).
takže většina z těch kterým se této změny zákona dostane je z pozdější generace z nichž mnozí sami měli rudou knížku a "po 1968 se jim otevřeli oči" (nebo je v rámci normalizačního čištění kádrů odstavili) - což z nich dnes dělá odpůrce režimu a disidenty.


no asi si budu na to všechno muset zvyknout. válečného veterána Václava Havla možná ještě nějak skousnu i když mi to trhá uši. u obrácených komunistů jako Pavel Kohout a další se ale bojím že mi ta husí kůže při vyslovení válečný veterán zůstane .
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290048Verze : 0
MOD
Už se těším, až v řadách válečných veteránů přivítám jednoho známého, kterého strýc prý na protest proti komunistům začal chlastat a dobytek který měli doma pochcípal na různé nemoci a zanedbání, samozřejmě je to ale jasný boj proti komunistům, vždyť kdyby nechcípl musel by ho dát do JZD. Vysloveně odbojářský čin, však se také po revoluci nejhlasitelněji domáhal vrácení majetku a odškodnění za 3 krávy které polomrtvé převzali do kravína a tam jim stejně pak pošli. Napadá mě ještě příklad organizované skupiny odboje proti KSČ, ve vedlejší vesnici se 2 kamarádi v roce 1969 opili a místním komunistům namalovali na vrata vápnem šibenice, jasný organizovaný odpor, budu jim muset dát přihlášky do svazu Smile)))
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290052Verze : 0
No on Havel byl divný bojovník proti komunistům, když s nimi sympatizoval tak silně že si podal přihlášku a dnes je hrdina, protože ho díky tátovi a strýci (majitelům AB filmu) nevzali. Byla to hezká historka v původním vydání Mlynářovo knížky (u nás už tahle pikantnost byla vypuštěna) a čím to že synek jedněch z nejbohatších vykořisťovatelů, kteří navíc trávili duše národa příběhy o služtičkách a milionářích, čímž je odváděly od třídně uvědomělého boje se dostal na studia? Kruci každý kdo nevstoupil dobrovolně do družstva nebo měl firmu na patentní necky měl po ptákách a jeho děti se dostaly tak na horníka, ale tady vykořisťovatelský synek studuje vysokou školu (že ji nedodělal je vina jeho lemplovitosti, nikoli že byl vyhozen). Následně pracuje jako dramaturg v divadle (synek fabrikanta na necky tak na dole) a píše své nesmyslné hry, které navíc komunista běžně schvaluje a uvádí. Teprve když se zapletl s Dubčekem a jeho partou, se stává najednou odpůrcem. Kurňa to je mi náhod na jednoho člověka, inu disident Sad
URL : https://www.valka.cz/19-03-2008-CR-Z-disidentu-valecni-veterani-t78898#290056Verze : 0