Main Menu
User Menu

18. letecká divize dalekého dosahu [1940-1941]

18th Long-Range Aviation Division

18. letecká divízia ďalekého dosahu

18-я авиационнaя дивизия дальнего действия (18 ад дд)

     
Název:
Name:
18. letecká divize dalekého dosahu
Originální název:
Original Name:
18-я авиационнaя дивизия Дальнего Действия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1941
Nástupce:
Successor:
52. diaľková bombardovacia letecká divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.11.1940-DD.MM.RRRR Žitomir, ? /
DD.11.1940-DD.MM.RRRR Borispoľ, ? /
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR Skomorocha, ? /

Velitel:
Commander:
12.11.1940-20.08.1941 Dubošin, Alexej Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 10.08.1941
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003
https://allaces.ru/sssr/struct/d/bad18.php
www.alexanderyakovlev.org
generals.dk
URL : https://www.valka.cz/18-letecka-divize-dalekeho-dosahu-1940-1941-t200971#574786Verze : 2
MOD