Main Menu
User Menu

16. brigáda [1925-1936]

16th Brigade

     
Název:
Name:
16. brigáda
Originální název:
Original Name:
16th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
16. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
16. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-DD.MM.1928 Fort Howard, Fort Howard
DD.MM.1928-DD.MM.1931 Fort Hunt, Fort Hunt
DD.MM.1931-24.08.1936 Washington D.C., ?

Velitel:
Commander:
23.03.1925-28.01.1927 Upton, LaRoy S. (Brigadier General)
28.01.1927-24.03.1927 Darrah, Thomas W. (Colonel)
24.03.1927-21.12.1927 Donaldson, Thomas Q. (Brigadier General)
21.12.1927-06.05.1930 Williams, Herbert O. (Brigadier General)
06.05.1930-07.10.1930 Smith, Alfred T. (Colonel)
07.10.1930-01.02.1932 Collins, Edgar T. (Brigadier General)
01.02.1932-01.04.1932 Petty, James M. (Colonel)
01.04.1932-01.04.1936 Miles, Perry L. (Brigadier General)
01.04.1936-24.08.1936 Roberts, Charles D. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/16-brigada-1925-1936-t198019#568349Verze : 3
MOD