Main Menu
User Menu

15.4.2008 - Na hřbitově v Terezíně někdo poničil stovky náhrobků

Na hřbitově v Terezíně někdo poničil stovky náhrobků
- co dodat...
Bližší informace zde:
www.novinky.cz
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251467Verze : 0
MOD
jen upresnim, slovo "ponicil" zde uplne presne nevystihuje onu udalost, z 327 hrobu totiz nekdo ukradl bronzove desticky se jmeny mrtvych Sad predpokladam, ze je nejaky spoluobcan brzy doda do nektere se sbernych surovin a vrele doufam, ze mu tam nekdo rozmlati kebuli trubkou od topeni ... howgh !
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251468Verze : 0
MOD
Obávám se že je spíš sběrnař vezme a zašije někam do spodku hromady aby si jich náhodou někdo nevšimnul Sad
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251469Verze : 0
V tom případě by zasloužili tou trubkou přes ksicht oba.


100x fuj!
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251473Verze : 0
MOD
zlodej byl dopaden, muze dostat az 8 let vezeni


zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251734Verze : 0
MOD
Dobrý výsměch.Vzhledem k tomu jak intenzivně utajují totožnost pachatele mám podezření na jeho příslušnost k jednomu minoritnímu etniku, které jak známo bývá trestáno jen velmi mírně (nebo pokud možno vůbec).Asi by v tomto případě bylo vhodnější a výchovnější obnovit kdysi velmi populární tradici pranýře.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251735Verze : 0
Nevím jestli to byl někdo z minoritního etnika nebo jiný příslušník chátry (a je fuk jestli jde o homelesáka nebo "podnikatele" ve sběru, chátra to je stejná) ale nadšení nad tím že "někoho chytli" je poněkud předčasné, krade se vesele dál.
zpravy.idnes.cz
takže asi ten úspěch policie nebude až tak horký Sad , po pravdě bych za podobné zneuctění hrobu (a opět je jedno čí hrob to je) dával mnohem tvrdší tresty a osobně si myslím že tělesné tresty (třeba posty, tvrdé lůžko a podobně) které byly dříve běžné mi připadají mnohem logičtější než "fešácký kriminál" dneška.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251783Verze : 0
treba se mu nekdo z pocetnehu klanu sestrenic a bratrancu snazi udelat alibi Very Happy
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#251891Verze : 0
MOD
zpravy.idnes.cz


Tak už ho mají
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252766Verze : 0
Ale jdi ty rasýýsto, on to jistě jen našel a zachránil pro společnost. Určitě se za něj vezme řada "aktivistů" a u soudu se přihlédne k tomu že nemá ukončené základní vzdělání, takže nakonec ten šmejd vyleze s podmínkou (a to ještě v tom lepším případě), pokud se nakonec neukáže že důkazy byly nedostatečné (nevidělo ho při tom 38 svědků, nepodepsal se na místě a vlastně v té době naopak dumal jak pomoci demokraci, svobodě a lidským právům.
Měli by tenhle póvl zavřít, dát mu nějakou solidní práci (třeba našívat knoflíky) a dokud nesplatí škodu, náhradu řízení a svůj pobyt v hotelu s mříží ho nepustit ven (a ne že za něj nějaký blb zaplatí - hezky za své). To by možná nebylo podle představ některých aktivistů, ale bylo by to značně výchovné, no a pokud by to pro něj bylo doživotí prd by se stalo.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252774Verze : 0
Bite, sdílím tvůj názor Very Happy .Našívání knoflíků bych ale zaměnil za nějakou prospěšnější práci.Myslím že uranový nebo uhelný podzemní důl by bylo to pravé a bylo by to rozhodně výchovnější.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252775Verze : 0
Jsi na omylu, našívání knoflíků je práce mimořádně špatně placená a navíc velmi ubíjející, díky nízkému výdělku by bylo zajištěno že hned tak nevyleze (no nejspíš nikdy, ale to bych klidně risknul) a navíc je to práce lehká, jde ji dělat v teple na cele (bez nároků na další střežení a personál) takže by ani přiblblí aktivisté nemohli protestovat. Na uranu by děla chvilku, pak by si udělal úraz a pokud ještě není, stal by se z něj invalidní důchodce (oblíbené studium v jeho skupině nepřizpůsobitelných obyvatel) čímž by dal možnost nějakému hlupákovi žádat jeho propuštění. Věř že ty knoflíky jsou lepší, tam mu nic nehrozí a vyleze poloslepý a starý jak metuzalém Smile
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252783Verze : 0
Jo a tomu majiteli sběrny bych přišil spoluvinu, takže by měl dostat to samé - navíc bych obnovil aspoň jednou měsíčně tradici obecní klády a tam je vystavoval.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252785Verze : 0
Já bych je bil a je mi jasné kdo to dělá...nemůžu to napsat abych se nedotkl určité MINORITY !!!
Proč takhle reagují ? Proto, že dle návodu z Terezína pokračují další minoritní soukmenovci ve své prácí a to v mém rodném městě... viz :
Karviná - Z podstavce bronzové sochy sedícího Tomáše Garriguea Masaryka v Karviné-Fryštátě zmizela jedna ze dvou postranních desek -reliéf se třemi postavami. Zřejmě ji někdo ukradl a prodal kvůli kovu do sběru.


Celý článek na idnes : zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252797Verze : 0
MOD
Co takhle začít mačkat provozovatele sběren? "Když si honem rychle nevzpomeneš, kdo ti to podle tebe prodal, tak máš tu krádež na krku celou ty! Řetěz důkazů jasný, zmizelo to z pomníku, objevilo se to tady."? Když to by chtělo soudy které by to případně vzaly, a vzaly rychle.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252809Verze : 0
Opět jsme ale u podstaty problému, ten je v mizerných zákonech a HLAVNĚ v neochotě soudů zákony prosazovat. Soudci mne v poslední době se.ou víc jak politici, jejich snaha udělat ze sebe zcela nedotknutelné, neodvolatelné a (to hlavně) dobře placené, bez toho aby za to něco také dělali je ke zvracení. To že se soudy tahnou je do značné míry vina právě soudců a to že soudce třeba řadu let nic nekoná (občas to i z téhle uzavřené komunity pronikne) načež když kolem toho vznikne povyk, tak místo aby dostal padáka (co by se asi stalo člověku který v zaměstnání leta nedělá co má?) se nejdřív řeší zda ho vůbec potrestat, načež dostane na pár měsíců srážku z platu.
Problém není ani tak v odhalování toho póvlu co krade třeba na hřbitovech, problém je že obvykle není snaha tu chátru po odhalení potrestat. Co je platné že třeba i majitel sběrny bude poctivý (no je to asi jako hodný bolševik, ale připusťme to) a dotyčného sběrače udá, policie ho zajistí (i s víkem od kanálu) a následně se ukáže že dotyčné víko je věc malé hodnoty (díky bolševiku Rychetskému je hranice myslím 5000,- ) čímž je to v kategorii přestupku, tedy pokuty a dotyčný s pokřikem o rasýýzmu maže pěkně pro další poklop. V reálu by ale klidně šlo mu přišít obecné ohrožení (do vzniklé díry může někdo spadnout a zranit se) což je trestný čin s nepodmíněnou sazbou, pokud si tohle umím spočíst já, jako právní laik, proč to neudělá prokurátor a soudce? To že u podezřelých věcí (což víko od kanálu, nebo třeba deska z hrobu je zcela určitě a třeba hromada stavebního železa je velmi pravděpodobně) když ji někdo přiveze do sběru (a je fuk je-li to příslušník majority či minority) je povinné už dnes je prostě fakt, ono vymlouvání se na špatné zákony je zhusta výmluva, stačí často opravdu vymáhat ty stávající a místo buzerace třeba u radaru na rovné přehledné silnici pravidelně kontrolovat podobná místa jako zastavárny, sběrny a podobně. A na to by klidně stačila i městská policie, která se snaží hrát si na kontroly řidičů.
URL : https://www.valka.cz/15-4-2008-Na-hrbitove-v-Terezine-nekdo-ponicil-stovky-nahrobku-t71363#252823Verze : 0