Main Menu
User Menu

14. pěší pluk [1921-1934]

14. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 14. INFANTERIE-REGIMENT
14. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Konstanz
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 5. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Konstanz
Velitelé pluku 01.1921-04.1923 Steinwachs Adolf
04.1923-04.1925 Brandenstein Hermann von
04.1925-02.1927 Rotberg Albert svobodný pán von
02.1927-11.1928 Waenker von Dankenschweil Richard
11.1928-12.1930 Boehm-Tettelbach Alfred
12.1930-02.1933 Blaskowitz Johannes
02.1933-04.1934 Sieglin Kurt
04.1934-10.1934 Clössner Heinrich
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/14
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/14
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/14
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 14
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/14-pesi-pluk-1921-1934-t60070#216708Verze : 0
MOD