Main Menu
User Menu

14. brigáda [1925-1936]

14th Brigade

     
Název:
Name:
14. brigáda
Originální název:
Original Name:
14th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
14. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
14. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-27.07.1931 Omaha, Fort Omaha
27.07.1931-24.08.1936 St. Paul, Fort Snelling

Velitel:
Commander:
23.03.1925-04.09.1928 Bjornstad, Alfred W. (Brigadier General)
04.09.1928-11.09.1929 Hawkins, Hamilton S. (Brigadier General)
11.09.1929-13.05.1931 Eltinge, LeRoy (Brigadier General)
13.05.1931-01.11.1931 Stone, David L. (Colonel)
01.11.1931-05.07.1933 Hughes, John H. (Brigadier General)
06.07.1933-24.08.1936 Stone, David L. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/14-brigada-1925-1936-t198017#568346Verze : 2
MOD