Main Menu
User Menu

13. bojové bombardovací křídlo (těžké) [1943-1945]

13th Combat Bombardment Wing (Heavy)

     
Název:
Name:
13. bojové bombardovací křídlo (těžké)
Originální název:
Original Name:
13th Combat Bombardment Wing (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
13. bombardovací křídlo (těžké)
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1945
Nástupce:
Successor:
13. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
13.06.1943-13.09.1943 Elveden, Camp Blainey
13.09.1943-18.06.1945 Horham, US Army Air Force Station 119
Velitel:
Commander:
16.09.1943-09.02.1944 Kessler, Alfred A. Jr (Colonel)
09.02.1944-01.04.1944 Huglin, Harold Q. (Colonel)
17.04.1944-13.09.1944 Wittan, Edgar M. (Colonel)
13.09.1944-25.09.1944 Truesdell, Karl Jr (Colonel)
25.09.1944-05.11.1944 Harris, Hunter Jr (Colonel)
05.11.1944-19.11.1944 Kessler, Alfred A. Jr (Brigadier General)
19.11.1944-18.06.1945 Huglin, Harold Q. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/13-bojove-bombardovaci-kridlo-tezke-1943-1945-t139079#453226Verze : 0
MOD