Bujinkan Dojo

Autor : 🕔20.01.2005 📕7.204

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

Bujinkan v překladu to znamená Bu - bojovník, válečník, samurai. Jin - člověk. Kan - společnost, svazek. Dohromady svaz válečníků nebo bojovníků. Tento název vznikl asi před 13 lety, kdy Soke Hatsumi poprvé předvedl trénink za hranicemi Japonska. Od té doby se tyto tréninky začaly pravidelně konat po celém světě. Tyto semináře dostaly příznačný název Tai kai (Velké setkání).

Dnes se na takovémto semináři sejde okolo 300 až 500 žáků s celého světa aby mohli společně trénovat a studovat bojové umění pod vedením Soke Hatsumiho. Bujinkan Dojo má v každém státě nejméně 500 členů. Nejvíce studentů je v Americe a ve Španělsku, kde Bujinkan vládne snad v každém městě. Ve zkratce si tedy dovedete představit co je to za masu lidí, kteří společně sdílejí stejné učení, myšlení a přátelství mezi sebou.

Píšu to proto, že nejde o něco podobného jako je tomu u jiných škol, kde každý má svého učitele, ale proto, že je zde jedno velké Dojo s jedním Sokem, který vede všechny z celého světa, jednou společnou cestou.

Bujinkan se skládá z 9 bojových škol, které byly předány s titulem Sóke (velmistr) Dr. Hatsumimu, aby mohl tato stará japonská bojová umění rozvíjet dál. V rejstříku škol můžete vidět, že pouze tři školy jsou školy Ninjutsu a ostatní školy Bujutsu, které byly používány samuraji.

Sám Soke říká, že dnes je nejlepší doba ninjů. To proto, že doba nám dovoluje rozvíjet a zdokonalovat bojové umění do takových měřítek jaká nebylo možno kdysi studovat. Dnes i sám Soke Hatsumi moc nepoužívá termín Ninjutsu a to proto, že pochopení všech 9. škol už není pouze Ninjutsu, ale pochopení Budo. Proto se dnes více používá termín Bujinkan Budo Taijutsu.

Styl Bujinkan Budo Taijutsu vychází tedy z devíti bojových škol, z nichž tři jsou školy Ninjutsu (jsou to Togakure ryu Ninpo, Kumogakure ryu Ninpo a ta třetí je Gyokushin ryu Ninpo) a ostatní Bujutsu.

Systém bojových umění Bujinkanu (Bujinkan Bugei) ctí a udržuje staré disciplíny, které se adepti učí již od dob počátku Ninjutsu. Jde o 36 disciplín, Z nichž prvních 18 jsou klasické způsoby používané japonským samurajem, zbylých 18 jsou pak k nim odpovídající speciální techniky pro Ninju - bojovníka.

Devět škol Bujinkan Dojo

Togakure ryu Ninpo
Gyokko ryu Kosshijutsu
Kukishinden ryu Taijutsu
Shindenfudo ryu Dakentaijutsu
Gyokushin ryu Ninpo
Koto ryu Koppojutsu
Takagiyoshin ryu Jutaijutsu
Gikan ryu Koppojutsu
Kumogakure ryu Ninpo

Pramen:
se souhlasem od pavels převzato z www.japonsko.tnet.cz

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔20.01.2005 📕7.204

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Štefan Sotak Zaujímavé je, že keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sa o nich píše ako o hrdinoch. A keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sú to zradcovia (Jidášske dolary a podobné frázy).

  Co pudí špiony · 4 days ago

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 2 weeks ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 2 weeks ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 2 weeks ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 2 weeks ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 3 weeks ago